Патріарх УГКЦ зустрівся з послом Королівства Нідерландів в Україні

Патріарх УГКЦ зустрівся з послом Королівства Нідерландів в Україні - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і повноважним послом Королівства Нідерландів в Україні Йеннесом де Молом.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Йеннес де Мол, спостерігаючи за впливом Церков на життя людей в Україні, відзначив УГКЦ як лідера громадської думки, зокрема, у контексті міжрелігійної діяльності щодо певних напрямків.

Предстоятель УГКЦ провів короткий екскурс у історію Київського християнства, зокрема того, яке зберегло пам'ять неподіленої Церкви ще перед розривом між Римом і Константинополем 1054 року. Він розповів історію унійних рухів і пригадав, що цього року виповнюється 425 років Берестейської Унії.

Патріарх Святослав також поділився тим, як УГКЦ жила у підпіллі в часи Радянського Союзу, як виходила з катакомб та як 20 років тому папа Іван Павло ІІ беатифікував її новомучеників. Таким чином, за його словами, УГКЦ почала щораз то ширше входити в контекст українського суспільства.

Глава УГКЦ подарував послу Королівства Нідерланди в Україні книжку «Переслідувані за правду», яку гість прийняв з великим зацікавленням.

Говорячи про осідок Глави УГКЦ у Києві, Предстоятель відзначив, що це питання історичної справедливості. «Ми повернулися додому, звідки почалося Київське християнство. І сьогодні київський майданчик дає нам можливість виконувати всі завдання помісної Церкви, яка є присутня в усій Україні і звертається до цілого українського суспільства, незалежно від конфесії. А також як глобальної Церкви, яка опікується своїми громадами по цілому світі. Києвоцентричність є частиною нашої ідентичності», – резюмував Блаженніший Святослав.

Пан Йеннес до Мол відзначив, що уважно спостерігав за позицією Церков щодо карантинних обмежень, щодо вакцинації. Йому було цікаво більше дізнатися про УГКЦ: яка її історія, яке бачення суспільних процесів, України загалом.

Зокрема, його цікавило, як УГКЦ вибудовує стосунки з іншими Церквами в Україні. Частину розмови сторони присвятили обговоренню екуменічної концепції УГКЦ.

Пан де Мол запитав і про роль Церкви в міжнародних стосунках, зокрема, коли йдеться про світову українську громаду. Його цікавило, як Церква опікується емігрантами, як вона розбудовувала свої структури на поселеннях, зокрема перед Першою світовою війною, між Першою і Другою, після Другої світової війни, і як сьогодні УГКЦ намагається рухатися зі своїм народом.

Посол Нідерландів попросив також розповісти, як вибудовується комунікація УГКЦ із українським суспільством, і відзначив її роль у трансформації українського суспільства.