Патріарх УГКЦ зустрівся з родичами полонених нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС

Патріарх УГКЦ зустрівся з родичами полонених нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав 21 червня зустрівся з родичами бійців Національної гвардії України, яких росіяни в перший день повномасштабного вторгнення взяли на Чорнобильській АЕС у полон та викрали.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Члени родин українських військовослужбовців, які приїхали зі Славутича разом із військовим капеланом о. Юрієм Логазою, звернулися до Блаженнішого Святослава із проханням допомогти звільнити їхніх рідних із російського полону. Дружини двох полонених і брат ще одного з нацгвардійців розповіли Главі УГКЦ, що майже нічого не знають про їхнє місце перебування, побоюються про стан їхнього здоров’я через отриману високу дозу радіаційного випромінювання і дуже надіються, що Церква допоможе повернути їх додому.

Патріарх Святослав запевнив, що буде молитися за полонених українських військовослужбовців і шукатиме способу, як допомогти повернути їх додому.

«Я хочу допомогти. Крім молитви, ми докладемо максимум зусиль, щоб дійшло до зрушень, – сказав Глава УГКЦ і додав: – Там, де не зможемо ми, нехай допоможе Бог».

Як відомо, росіяни захопили Чорнобильську АЕС у перший день повномасштабного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року. Понад три тижні електростанція перебувала під російською окупацією. Наприкінці березня окупанти покинули її, забравши із собою 167 полонених українських військових, які охороняли ЧАЕС.