Патріарх Варфоломій та єрархи Помісних Православних Церков привітали українців з Днем Хрещення: вітання надійшли до ПЦУ

Патріарх Варфоломій та єрархи Помісних Православних Церков привітали українців з Днем Хрещення: вітання надійшли до ПЦУ - фото 1
На адресу ПЦУ надійшли привітання з нагоди 1033-річчя Хрещення Руси-України.

У вітанні Вселенський Патріарх Варфоломій говорить про те, що це Його непорушний обов’язок звернутися до Предстоятеля ПЦУ цього історичного, благословенного дня і ще раз підтвердив свій намір приїхати у серпні в Україну.
"Цьогорічне відзначення річниці Хрещення Русі, однак, і для вас, і для нас сповнене передчуттям особистого спілкування та зустрічі, але й реальної єдності у Христі через Чашу Життя, оскільки ми плануємо візит у відповідь на щире як церковне, так і державне запрошення до Києва та до вашої резиденції, щоб побачити у безпосередній близькості, як побожний православний український народ благословляється та освячується, долучаючись до Тіла Господнього, без розділень та болючих станів нещодавнього минулого.

"Ми уділили частину від багатостраждального Тіла Церкви-Матері, щоб надати можливість народженим з її лона 1033 роки тому дітям зріло та відповідально, розсудливо, обачливо вирішувати питання щоденного церковного життя відповідно до своїх традицій, звичаїв та звичок, своєю мовою у межах державних кордонів України. Ми відчуваємо цей міцний духовний зв’язок і ми зацікавлені великою мірою у поступі з Божої ласки усіх наших дітей по всьому всесвіту. Любов Церкви-Матері до своїх дітей по всіх усюдах є жертовною та виснажливою, але ніколи – удаваною, показною. Ми дарували вам істинну внутрішню церковну самостійність у вигляді Автокефалії і це не просто назва, оскільки ми бачили сльози багатьох героїв та святих побожного українського народу, які вздовж течій Дніпра діставалися до нас у прагненні здобути Помісну Церкву, позбавлену зовнішнього втручання, яке потроху-потроху змінювало мову та традиції, звісно і після створення нової незалежної та суверенної української держави... Істинна Мати ніколи не послаблює своєї любові, оскільки ніхто і ніщо не в змозі перешкодити Матері любити та жертвувати собою, незалежно від того чи люблять її діти її, чи ні", - йдеться у вітанні Патріарха Варфоломія, яке передав Митрополит Халкидонський владика Емануїл.

Патріарх Варфоломій та єрархи Помісних Православних Церков привітали українців з Днем Хрещення: вітання надійшли до ПЦУ - фото 76367

 

Архиєпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом висловив велику радість та подяку за те, що надали їм можливість взяти участь у святкуваннях Церкви України через його представника Митрополита Киренського Хризостома, з нагоди 1033-ї річниці Християнізації Руси за святого рівноапостольного князя Володимира.

"Діяльність святого рівноапостольного князя Володимира, безсумнівно, була найрішучішою на історичному шляху людей Вашої Церкви, бо через неї відкрився шлях, що веде до спасіння... Безумовно, часи скорбот і випробувань у Церкві Христовій багаторазові і часто напружені. Ми закликаємо вас, брати, «твердо тримайтеся віри» (Діян. 14:22), «непохитно дивлячись на Ісуса, провідника та сповнювача віри … щоб ви не втомились і не знемагали» (Євр. 12: 2- 3), до благословенного часу припинення (σεζέισιον) смути, коли ми будемо прославляти нашого істинного, живого, Триєдиного і поклоніння достойного Бога «одними устами і єдиним серцем», - йдеться у привітанні Архиєпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома.

Патріарх Варфоломій та єрархи Помісних Православних Церков привітали українців з Днем Хрещення: вітання надійшли до ПЦУ - фото 76366

 

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор, який два роки тому оголосив про визнання наданої Вселенським Патріархатом та Вселенським Патріархом Варфоломієм автокефалії Православної Церкви України, побажав Митрополиту Епіфанію, щоб "Бог через почесні дари славного Святого Рівноапостольного Князя Володимира та славетного Святого Апостола та Євангеліста Марка подарував багато років, здоров’я фізичного та душевного та сили для звершення Ваших обов’язків Первоієрарха, які накладають велику відповідальність. Любому українському народові – добробуту, прогресу, радості та миру від творця світу Господа Ісуса Христа, Спасителя нашого".