Патріарша фундація «Мудра справа» і БФ «Карітас-Коломия» відправили гігієнічні та продуктові набори на Херсонщину

Патріарша фундація «Мудра справа» і БФ «Карітас-Коломия» відправили гігієнічні та продуктові набори на Херсонщину - фото 1
Українська Греко-Католицька Церква продовжує реагувати на наслідки підриву греблі Каховської ГЕС і реалізовує різні формати допомоги для постраждалих співвітчизників.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

Увечері 9 червня від осередку Благодійного фонду «Карітас» у м. Коломиї до греко-католицьких парафій на Херсонщині, які ще від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну стали осередками служіння та надання допомоги, направилися дві вантажівки з гігієнічними наборами й вантажівка із продуктовими.
Загалом — 15 тонн води, 4 тонни засобів гігієни, 10 тон продуктів харчування і 600 кг корму для тварин.

Завдяки співпраці Патріаршої фундації «Мудра справа» з різними єпархіями УГКЦ за кордоном та об’єднанню з небайдужими доброчинцями вони прямують до найбільш постраждалих від затоплення регіонів.

Отець Ігор Макар, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці у смт Зеленівка й адміністратор парафії Святого священномученика Кипріана і святої мучениці Юстини у смт Антонівка, розповідає про ситуацію на підтопленій території: «Важко, бо вода ще прибуває. Але в Антонівці, Білозерці та Херсоні вже на метр відступила. Однак багато чого поприносила, зокрема мастила й інший бруд. Також у певних місцях пообмивала цвинтарі. Тому, як буде далі, ще не знаємо… До Антонівки зараз проїзду нема — можна їхати лише ґрунтовою дорогою».

За його словами, більшість людей не евакуюється. Вони намагають переселитися до рідних чи друзів, які проживають у вищих будинках, щоб мати змогу як тільки відступить вода повернутися. Адже бояться і переживають за своє майно. А це означає, що потребують допомоги.

«Наша Церква продовжує працювати і служити, зокрема в Херсоні, Бериславі, Зеленівці. Щодня ми телефонуємо владиці, який постійно запитує про потреби та можливості допомоги. Тож наскільки можемо, настільки й допомагаємо людям», — наголосив о. Ігор.

Та набагато більше, за словами священика, його болить серце за Лівобережжя.
«Набагато гірше зараз на лівому березі, адже в більшості вода линула саме туди. На жаль, ми не маємо туди доступу і тому нічим не можемо допомогти. Проте продовжуємо молитися на своїх парафіях за тих, хто там залишився», — мовив він.

У неділю, 11 червня, на парафіях смт Зеленівка й Інженерне відбулася молитва за людей Херсонщини, які постраждали через підрив Каховської ГЕС.

Отець Ігор Макар мовить: «Тяжко було дивитись на людей, які зі сльозами на очах благали Господа врятувати їхніх родичів, які залишилися на лівому березі Дніпра і досі не виходять на зв’язок. Але ми віримо, що все буде добре».

Водночас отець повідомив про передачу 630 продуктових наборів для смт Антонівка від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Реалізувати благодійний проект комплектації гігієнічних наборів вдалося завдяки фінансовій підтримці українців і небайдужих людей зі Сполучених Штатів Америки. Збір коштів здійснювала єпархія Святого Йосафата з осідком у м. Пармі (штат Огайо, США).

Владика Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії УГКЦ:

«Єпархія Святого Йосафата від початку повномасштабного вторгнення старалася допомогти біженцям та внутрішньо переміщеним особам як через гуманітарну допомогу, так і через організацію літніх таборів для дітей, щоб і вони мали нагоду відчути тепло й доброту Церкви. Але події останніх днів, трагедія на греблі Каховської ГЕС в Україні, зобов’язує нас якнайшвидше допомогти. Єпархія Святого Йосафата з осідком у м. Пармі рада, що через пожертви наших вірних, парафіяльних спільнот із Клівленда, Огайо, Флориди, Північної та Південної Кароліни будуть організовані гігієнічні набори для тих, хто сьогодні потребує цієї допомоги найбільше, для тих, у кого вода забрала все, що вони мали й чим володіли. Очевидно, що нашими жертводавцями передовсім є наші вірні. Але до збірок також часто долучаються люди доброї волі у Сполучених Штатах Америки. Коли вони бачать новини з України, відкривають своє серце і звертаються до нас із запитанням: „У який спосіб ми можемо допомогти тим, що сьогодні в більшій потребі, ніж ми?“. Тож нехай Господь благословить руки тих, які довезуть ці необхідні речі. Нехай Господь дасть силу тим, які були змушені втікати через стихію води, і подарує їм надію на краще майбутнє!».