Патріарший паломницький центр УГКЦ евакуював уже майже 6000 осіб
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, 6 травня минулого року, у день Святого великомученика Юрія Побідоносця, до місць великого скупчення переселенців відправився перший автобус для допомоги людям в евакуації та поселення у більш безпечних регіонах держави.
Загалом минулого року загальний кілометраж евакуаційних подорожей сягнув 195 570 км. Цього ж року автобуси центру вже подолали 36 900 км. Отож разом — 232 470 км. Більшість евакуацій, як уже було зазначено, відбувалися із місць скупчення переселенців у Херсонській, Запорізькій, Миколаївській, Донецькій, Дніпропетровській областях.
Проте набагато важливішим показником, аніж подоланий шлях, є люди, яким вдалося послужити і допомогти у скрутну хвилину життя. З травня по грудень 2022 року — 5199 осіб, у 2023–708 осіб, а всього 5907 осіб. А це — майже 6000 осіб!
Під час евакуацій організатори також дбали про найважливіші потреби людей. За словами заступниці голови Патріаршого паломницького центру УГКЦ Альбіни Бриліантової, часто люди потрапляли в евакуаційні автобуси без жодних речей, нерідко — з невеликою сумочкою через плече, а деколи — лише з документами. Тому організатори, відповідаючи на цей виклик, одразу взялися за забезпечення їжею, питтям, гігієнічними наборами й іншими речами першої необхідності.
Команда Патріаршого паломницького центру організовує також розселення в Україні. агалом Розселили 1085 осіб (18 % від загальної кількості тих, хто подорожував). Поселення відбувалися через мережу шелтерів у Львові та Львівській й Івано-Франківській областях. До неї увійшли осередки Благодійного фонду «Карітас», монастирі та релігійні доми монаших чинів і згромаджень, реколекційні доми єпархій та екзархатів УГКЦ. Також залучали людей до програм поселення наших партнерів за кордоном, переважно в Польщі. Всі інші направлялися до родичів чи не потребували прихистку, бо дбали за це самостійно.
Дорогою з Донбасу евакуйованих осіб пригощає обідом «Карітас-Дніпро».
Окремим служінням Патріаршого паломницького центру в періоди відсутності евакуаційних рейсів є духовно-реабілітаційні поїздки у святині Заходу України для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у церковній мережі шелтерів. Загалом у цих духовних подорожах уже взяло участь 910 осіб.