Патріарший паломницький центр УГКЦ вже евакуював понад 4200 осіб

29.10.2022, 14:34
Католики
Патріарший паломницький центр УГКЦ вже евакуював понад 4200 осіб - фото 1
Із них 1000 осіб було розселено в Україні, 2500 осіб доставлено до Польщі, а решта скористались транспортом, щоб дістатись своїх родичів у західних областях України», — розповіла Альбіна Брилліантова, менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ.

«Кожна людина в нашій країні має право на життя. Вона вільна та незалежна. І зараз наш обов’язок допомогти тим людям, яких намагаються позбавити цих прав», — зазначила волонтерка проєкту із організації евакуаційних рейсів Олександра Васількова.

Задля підвищення ефективності та забезпечення гідних умов під час евакуації Патріарший паломницький центр налагодив плідну співпрацю із багатьма партнерами. В евакуації із Миколаєва допомагають: Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста та БФ «Світлі справи» за підтримки Голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої. Натомість у Запоріжжі допомогу з координації та забезпечення організовують БО «АРТАК», ГО «Об’єднання Антарес», Карітас Маріуполь. Нещодавно також було налагоджено партнерство із БО «Добра Справа», що служить у м. Дніпро.

Патріарший паломницький центр УГКЦ вже евакуював понад 4200 осіб - фото 101698

Альбіна Брилліантова розповіла, що по приїзду до Львова евакуюваним особам допомагає «Медико-психологічна допомога Залізничного вокзалу».

Усіх, хто потребує розміщення в Україні, розвозять по прихистках та шелтерах Львова, області та інших західних регіонів. «На постійних засадах завжди раді розселити наші рейси шелтери від Карітас-Коломия, Карітас-Сокаль, Карітас-Тернопіль, Карітас-Дрогобич, готель „Патріарший“ у м. Львові, прихисток „Світлої мрії“ у м. Брюховичах, а також прихистки „Все буде добре“, „Є-контакт“, Wonder Space у Львові та багато інших», — перелічила Альбіна.

У Польщі сьогодні існує співпраця з Фундацією «Poland Welcomes», які організовують прихистки в колишніх навчальних закладах м. Боратин та м. Радимно, з Міжнародним фондом «Operation Aid», а також з кількома готелями під Краковом: Hotel Niepołomice, Willa Kachna, Osada Zator Family. Всі вони надають 3-разове харчування, допомагають оформити документи, влаштувати дітей до школи.

«Ми постійно працюємо та шукаємо усі можливі шляхи, як розширити межі нашої допомоги. Ми сильні тоді, коли ми єдині!» — сказала волонтерка Олександра Васількова.