ПЦУ нині налічує 9000 громад

12 травня, 10:30
Православні
ПЦУ нині налічує 9000 громад - фото 1
Про це йдеться у доповіді Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія на Архиєрейському Соборі 11 травня 2024 р.

На сьогодні Православна Церква України складається з 45 єпархій, які в Україні об’єднують близько 9000 громад і понад вісім десятків чоловічих та жіночих монастирів.

Близько 500 парафій за звітний рік змінили канонічне підпорядкування, вийшли з-під влади Московського Патріархату та доєдналися до Православної Церкви України. Попри складні обставини, стараннями парафіяльних громад за рік було освячено кілька десятків нових храмів, повідомив Митрополит Епіфаній.

ПЦУ має 9 закладів вищої духовної освіти – це 5 академій (Київська, Львівська, Волинська, Ужгородська, Івано-Франківська), 1 інститут (Івано-Франківський), 3 семінарії (Львівська, Рівненська, Дніпровська). Крім того, у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, з яким Православна Церква України підписала Меморандум про співпрацю через Управління духовної освіти і богословської науки, діють освітні програми «Богослів’я» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Загальна кількість студентів, які в них навчаються – понад 1200.

При Священному Синоді ПЦУ діє 15 синодальних установ та 6 комісій. Загалом служіння в ПЦУ звершують приблизно 5700 кліриків.

ПЦУ має 63 архиєрея – 45 єпархіальних, 10 вікарних, 3 титулярних архиєрея, а також 4 архиєреї перебувають на спокої.

Як наголосив Митрополит Епіфаній, "за всіма цими показниками Православна Церква України, навіть в умовах аномального існування в Україні неканонічної юрисдикції Московського Патріархату, залишається однією з найбільших Помісних Церков".