ПЦУ закликала ООН допомогти вірним в окупованому Криму

Православна Церква України звернулася до Ради безпеки ООН із закликом захистити українську громаду в окупованому Криму та повернути Росію в правове поле.

Про це йшлося 26 серпня на зустрічі представників Церкви, ООН, постійного представника президента України в АР Крим, дипломатичного корпусу в Україні, народних депутатів України, урядовців обговорили долю Криму та Кримської єпархії ПЦУ, інформує сторінка ПЦУ у Facebook.

Було наголошено, що Росія, яка окупувала Крим, порушує права людини та норми міжнародного права, залякуючи духовенство та вірних ПЦУ у Криму.

За словами владики Климента, служіння будь-якого священика у Криму, якщо він не зареєстрований на території Російської Федерації, вважаються "незаконною місіонерською діяльністю".

Впродовж останніх кількох місяців утиски свободи віросповідання набули насильницького характеру: так, центр Кримської єпархії Православної Церкви України – кафедральний храм святих Володимира і Ольги в м. Сімферополі – було розграбовано після "рішення суду". Держава-окупант вимагає також знесення храму в Євпаторії.

"Я звертаюся до світового співтовариства: допоможіть нам зберегти Православну Церкву. Допоможіть нам зберегти українську громаду. Допоможіть повернути Росію у правове поле, щоб вони виконали міжнародні домовленості", - сказав владика Климент.

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній закликав українську владу та міжнародну спільноту зробити усе можливе для досягнення однієї мети: припинення утисків і насильства в окупованому Криму та повернення його до складу України як місця мирного й гідного співжиття всіх громадян нашої держави:

"Днями ми відзначили 29-ту річницю відновлення незалежності України. Дай Бог, щоб на наступну річницю ми всі могли зібратися і проспівати наш гімн, піднімаючи український прапор над українським Кримом. Дехто скаже, що це нездійсненна мрія, але якщо ми будемо вірити в це і мати надію на Всевишнього, працювати, єднаючи зусилля, то, звичайно, що ми цього зможемо досягнути. Тому що Господь може змінити все в одну мить. Мало хто вірив у те, що Україна здобуде незалежність. Так само мало хто вірить зараз, що Крим може невдовзі повернутися. Але якби ми не вірили і не були б у цьому переконані, ми б тут не зібралися. Це свідчить про духовну силу, а якщо ми духовно сильні – ми незламні".