ПЦУ запустила мобільний додаток з молитвами і чатом зі священиками

15.09.2021, 14:04
Культура
ПЦУ запустила мобільний додаток з молитвами і чатом зі священиками - фото 1
Православна Церква України запустила мобільний застосунок "Моя Церква", у якому можна знайти найближчий храм, почитати церковні новини чи молитви і початитися зі священником.

Про це повідомляє Українська правда.

Презентація застосунку відбулася 15 вересня 2021 року в приміщенні Київської православної богословської академії. Її провів речник Київської Митрополії Православної Церкви України архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

«Ми живемо в той час, коли переважна більшість наших співгромадян мають мобільні пристрої і користуються інтернетом. З одного боку Церква є інституцією, яка живе у понадчасовому вимірі, адже за своєю природою вона Божественного походження. Але разом з тим це є інституція людей, бо вона поєднує людей. І саме слово «Церква» означає «зібрання покликаних», — зауважує владика Євстратій. — Одним із завдань Церкви є єднання і спілкування вірних. Насправді Церква від давнього часу застосовувала різні досягнення цивілізації для того, щоби поширювати слово Боже і поширювати віру».

Наразі у застосунку доступні 5 розділів:

  • карта храмів (на момент запуску база налічує близько 5000 храмів ПЦУ);
  • календар церковних свят та важливих подій;
  • молитви;
  • новини з життя Церкви;
  • особистий кабінет – де користувачі можуть не тільки персоналізувати застосунок, а й поспілкуватися на теми духовного життя через онлайн-чат зі священником.

На карті можна знайти адреси храмів, розклад Богослужінь, інформацію про дату храмового свята і настоятеля церкви.

У календарі зазначені свята, інформація про те, в які дні треба тримати піст.
У молитвах є великий перелік ранкових і вечірніх молитов.

А у профілі користувача можна отримати духовну підтримку, поставивши питання священику, допомогти церкві (сторінка планує кілька способів перерахунку коштів на благодійність) чи залишити пропозиції щодо наповнення додатку.

«Це перший застосунок ПЦУ, що об’єднує одразу кілька різнопланових тем, та на основі якого Церква в майбутньому планує розвивати свою присутність в цифровому просторі. Перший реліз застосунку для нас носить зокрема тестовий характер, ми прагнемо почути вірних, яку інформацію про Церкву та від Церкви вони хотіли б мати в своєму смартфоні. Вже сьогодні для наступного релізу ми плануємо втілити більше можливостей, в першу чергу, духовної підтримки, доповнення календаря проповідями Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та цікавою інформацією з історії свят. Карта – як живий організм, буде постійно оновлюватися та доповнюватися», – сказав архиєпископ Євстратій. — «Однак, спілкування через додаток, як і всяке віртуальне спілкування, не може і не буде заміняти для вірних особисте спілкування зі священиком, молитву в храмі та участь в богослужінні й таїнствах».

Перший реліз застосунку “Моя Церква” вже доступний для скачування:

Google Play: bit.ly/3lqX7YP
App Store: apple.co/3hyL22F

ПЦУ запустила мобільний додаток з молитвами і чатом зі священиками - фото 79030