Китайцям заборонено святкувати Різдво та вести релігійну діяльність в Інтернеті

24.12.2021, 12:10
Світові
Китайцям заборонено святкувати Різдво та вести релігійну діяльність в Інтернеті - фото 1
Державне управління у справах релігій, яке підпорядковується Державній раді Китаю, затвердило 3 грудня "адміністративні заходи щодо релігійних інформаційних послуг в Інтернеті". Нові правила, прийняті спільно з Мінбезпеки та іншими міністерствами, набудуть чинності 1 березня 2022 року.

Джерело: Asianews.it

Прийняті нововведення поширюються на Меси, проповіді, формації та всі релігійні інформаційні служби. Ці всі заборони трактуються, як «демократичний» контроль над релігіями.

Заборонено також святкувати Різдво. Це свято вважають «західною» загрозою для китайської культури. Така заборона на святкування Різдва поширюється і на школи. Вчителів та членів партії просять працювати над дотриманням китайських традицій, а всіх громадян просять повідомляти про випадки святкування Різдва в поліцію.

Іншими словами, влада Китаю вирішила посилити релігійні репресії.

За задумом верховного лідера КПК, маси віруючих повинні об’єднатися навколо партії та уряду, відкинути будь-який чужий вплив.

Організації та фізичні особи, які бажають надати релігійну інформацію в Інтернеті, змушені будуть звернутися до управління у справах релігій. Проповіді, церемонії та формаційні заходи, що проводяться релігійними органами, монастирями, церквами та окремими особами, можуть транслюватися в Інтернеті лише після отримання спеціальної ліцензії.

Також встановлено, що жодна організація чи особа не може збирати кошти «в ім’я релігії» в Інтернеті. Релігійна діяльність в Інтернеті також заборонена іноземним організаціям, які перебувають в Китаї.

Згідно з новими правилами, релігійна інформація в Інтернеті не повинна «підбурювати до підриву державної влади, протистояти керівництву партії, підривати соціалістичну систему, національну єдність і соціальну стабільність».

Вона також не повинна «пропагувати екстремізм, тероризм, етнічний сепаратизм та релігійний фанатизм».

Онлайн-комунікації не повинні «спонукати чи примушувати неповнолітніх до участі в релігійних заходах».

Щодо Католицької Церкви, то підписання у 2018 році та поновлення у жовтні 2020 року китайсько-ватиканської угоди про призначення єпископів не зупинило переслідування її членів.