Перехід громад до ПЦУ: підсумки 22 травня (оновлено)

Голосування в с. Дзвиняча - фото 1
Голосування в с. Дзвиняча
22 травня, на свято Перенесення мощів св. Миколая Чудотворця з Мир до м. Барі, відбулося декілька зібрань у різних релігійних громадах, на яких прийняли рішення про вихід з УПЦ МП і перехід до ПЦУ.

Буковина

Перша у Чернівецькій області після 24 лютого 2022 р. громада вийшла з УПЦ МП і перейшла до ПЦУ.

Не дивлячись на спроби маніпуляції і затягування часу місцевим священником, громада с. Хлівище Кіцманського району більшістю голосів проголосувала за перехід.

Вінниччина

Сьогодні перша церква в Томашпільській ОТГ - в козацькому селі Стіна - перейшла з МП в Православну Церкву України. Протоєрей Михайло Василюк відслужив першу Божественну Літургію українською мовою в Стіні, в свято перенесення мощів святителя Миколая Чудотворця, храм якого носить ім'я цього святого та з нагоди престольного свята, — повідомляють на фейсбук-сторінці громади ПЦУ в смт. Томашпіль.

Волинь

Бортнів - фото 93593
Бортнів

 

22-го травня парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у селі Бортнів Поромівської громади, зібралися, щоб розглянути долю своєї громади. Як зауважує видання "Буг", під час зборів всі охочі могли висловити свою думку. Священник Петро Кубінський, який напередодні вагався, оголосив, що він підтримує громаду та переходить разом з людьми.

Після певних суперечок, адже близько десятка осіб лишилися вірними УПЦ МП, перейшли до голосування. Зареєструвалися 66 осіб, усі з них проголосували за розірвання зв’язків з МП та перехід до Православної церкви України.

На зборах громади у селі Немир 22 травня жителі села вирішували питання про приєднання парафії храму свт. Івана Златоуста до Православної Церкви України. За проголосувало 112 жителів села, 2 утрималось, 26 не брало участь у голосуванні, — повідомляє газета "Наш край".

У місті Рожище 22 травня на території Свято-Михайлівського храму відбулися збори релігійної громади щодо приналежності до ПЦУ. Законність зборів гарантував голова Рожищенської громади Вячеслав Поліщук. Правопорядок забезпечували працівники відділення поліцейської діяльності міста Рожище.

Про це повідомила кореспондентка Район.Рожище.

За єднання з Православною Церквою України проголосувало 885 присутніх на зборах. Ніхто не голосував проти й не став утримуватися.

Настоятель Свято-Михайлівського храму, протоєрей Петро Іваничко на збори парафіян не прийшов, хоча його запрошували заздалегідь. Також він не відповідав на телефонні дзвінки, тож отримати ключі від церкви громада не змогла.

Натомість на вході до храму встановили Прапор України.

Згодом нечисленна громада УПЦ МП оприлюднила відео, де о. Петро Іваничко назвав збори парафіян незаконними.

22 травня релігійна громада Успіння Пресвятої Богородиці с. Шахтарське Володимир-Волинського району Волинської області на чолі із настоятелем протоєреєм Петром Кубінським прийняли рішення вийти з підпорядкування УПЦ Московського патріархату і приєднатися до Православної Церкви України. Рішення було ухвалене одноголосно та завірено підписами настоятеля, членів парафіяльних зборів та парафіян.

Громада звернулася до Митрополита Епіфанія з проханням прийняти їхню громаду у безпосереднє підпорядкування Предстоятелю ПЦУ, а пастирську опіку тимчасово передати митрополиту Вінницькому і Барському Симеону.

Київщина

Непростими виявилися збори громади села Горбовичі. Місцевий священник зібрав своїх прихильників, і не лише з цього села, та почав переконувати, зачитуючи якийсь документ, що УПЦ не є частиною РПЦ і підпорядковується не МП, а митрополиту в Києві. Він хотів провести збори, але вони пройшли не так, як він хотів, бо на них прийшли не лише його прихильники. Його опоненти виявилися у більшості та прийняли рішення вийти із підпорядкування УПЦ і перейти до ПЦУ.

Відео з цієї події опублікували на фейсбук-сторінці Дмитрівської громади.

У селі Стоянка, яке зазнало значних втрат під час захисту від російської агресії, відбулися збори релігійної громади щодо прийняття рішення про перехід до Православної Церкви України. У зборах зареєструвалися 90 мешканців Стоянки, які віддали 89 голосів «за», одна людина утрималася.

Як і напередодні в Луці, в голосуванні брали участь виключно мешканці села, які заповнили протокол із зазначенням ПІБ, адреси проживання та поставили особистий підпис.

Деталі на відео на фейсбук-сторінці с. Петрушки.

Сьогодні у селищі Фурси, Білоцерківського району, місцева громада сіл Фурси і Чмирівка на зборах проголосувала і одноголосно вирішила вийти з УПЦ МП і перейти в лоно Православної Церкви України (без священика). Повідомляє о. Микола Гопайнич.

Рівненщина

Вільхівка - фото 93592
Вільхівка

 

Сьогодні відбулися загальні збори Свято-Преображенської парафії села Красне Дубенського району, Свято-Успенської парафії села Висоцьк Сарненського району і Свято-Вознесенської парафії села Вільхівка Рівненського району.

Красне - фото 93596
Красне

 

Вони були скликані членами громади відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», — повідомила пресслужба Рівненської єпархії.

Висоцьк - фото 93595
Висоцьк

 

Під час зборів преважною більшістю голосів було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Православній Церкві України шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської єпархії ПЦУ та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади.

Тернопільщина

"Сьогоднішній день без перебільшення увійде в історію села Дзвиняча Вишнівецької громади", — повідомили у спільноті села. На зборах релігійної громади церкви Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього усі присутні одноголосно на чолі із священником прийняли рішення приєднатися до Православної Церкви України.

Хмельниччина

Ташки - фото 93591
Ташки

 

Сьогодні громада с. Ташки Славутського округу на зборах проголосувала за вихід з МП та перехід до Православної Церкви України, — повідомив о. Андрій Бочкай.