Перші леді України та Латвії відвідали УКУ

04 березня, 08:47
Суспільство
Перші леді України та Латвії відвідали УКУ - фото 1
Український католицький університет 3 березня відвідали перша леді України Олена Зеленська та перша леді Латвії Андра Левіте (Andra Levite).

Джерело: УКУ

Олена Зеленська та Андра Левіте зустрілися з ректором університету отцем Богданом Прахом та проректорами. Вони також поспілкувалися зі студентами, відвідали колегіум та Центр «Емаус», де проживають люди з ментальною інвалідністю.

У травні 2022 року Олена Зеленська започаткувала Всеукраїнську програму ментального здоров’я. Тож в УКУ перша леді зустрілася з Олегом Романчуком, директором Інституту психічного здоров’я УКУ та обговорила співпрацю в межах національної програми.

«Я дякую за вашу просвітницьку діяльність. Нам потрібен не просто фаховий погляд, а й візіонерський підхід до розвитку психологічного здоров’я. Важливо стратегічно дивитись на те, як ми будемо рухатися у перспективі 15-20 років», — наголосила перша леді України та подякувала фахівцям УКУ за долучення до Національної програми психічного здоров‘я та психосоціальної підтримки.

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_1
З Олександрою Матвійчук, нобелівською лауреаткою

Олег Романчук додав: «Освіта — це потужна зброя у боротьбі з російським агресором. Уряд України спільно з багатьма громадськими організаціями, за ініціативи першої леді України, організували масштабну національну програму турботи про психічне здоровʼя. Ми є частиною цієї програми й працюємо в робочій групі. Український католицький університет має важливу функцію — масштабувати наш позитивний досвід. Ми також показуємо, як університет може бути фортецею стійкості».

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_2
Олег Романчук та перша леді Латвії Андра Левіте

Опісля делегація мала екскурсію студентським містечком Українського католицького університету. Гості спілкувалися зі студентами, які проживають у Колегіумі і беруть участь у формаційній програмі. Основне покликання формаційної програми — навчити студентів служити та визнавати гідність того, кому служиш.

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_3
Перші леді України та Латвії з представниками УКУ

Перші леді України та Латвії відвідали також Центр «Емаус», який розташований в Колегіумі Українського католицького університету. Метою Центру «Емаус» є соціалізація та інтеграція у суспільство людей з ментальною інвалідністю. «Друзі» — саме так в УКУ називають мешканців «Емаусу» — проживають разом зі студентами та працівниками університету. З друзями в домі «Емаус» перші леді мали коротке чаювання.

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_4
Візит до колегіуму УКУ, у кімнату, де живе студент УКУ Микола Карпенков

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_5
З друзями в домі «Емаус» перші леді мали коротке чаювання

Андра Левіте зазначила, що вражена досвідом таким співжиття і наголосила, що цей досвід важливо впроваджувати також і у Латвії.

Перший проректор УКУ Тарас Добко зауважив, що модель взаємодії студентів з людьми з ментальною інвалідністю, яка діє в УКУ, переймають й інші університети на міжнародному рівні: «У цьому напрямку ми тісно співпрацюємо з Університетом Нотр-Дам у США».

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_6
Візит до Центру «Емаус»

Наприкінці зустрічі ректор УКУ отець Богдан Прах подякував Олені Зеленській та Андрі Левіте за візит і наголосив на важливості продовження співпраці: «Сьогодні наш день розпочався з повітряної тривоги, але всередині у нас тривоги вже немає. Ми не боїмося, бо ми є разом. Український католицький університет хоч є невеликим університетом, про те має великий вплив, і ми хочемо цей вплив масштабувати».

Перші леді України та Латвії відвідали УКУ_7
Перша леді завітала на пару до студентів Бізнес-школи УКУ