Перший луцький храм залишає МП і зі священиком переходить до ПЦУ

Перший луцький храм залишає МП і зі священиком переходить до ПЦУ - фото 1
У Луцьку громада Свято-Благовіщенського храму УПЦ МП разом із настоятелем Володимиром Літвенчуком прийняла рішення про приєднання до Православної Церкви України. 15 травня парафіяни церкви вирішили звернутися до предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія з проханням прийняти їх у пряме підпорядкування митрополита Вінницького та Барського Симеона.

Парафіяльна рада підтримала таке рішення. Виступів, які б засудили такі дії, у храмі не було.

Напередодні, після нещодавного засідання Синоду УПЦ МП, священик Володимир Літвенчук написав у фейсбуці, що очікував змін у поглядах на загарбників України, але не почув навіть згадки про путіна чи кіріла.

«Дорогі Браття та Сестри! Прихожани Свято-Благовіщенського храму м.Луцька! Мене дуже здивувало вчорашнє рішення Синоду УПЦ, яке, на мою думку, зовсім не знизило градус в суспільстві і серед священства. Рішення, які були прийняті, нічого не змінили у відношенні до неодноразових звернень духовенства і вірян. Ми всі очікували певних змін у діях і поглядах по відношеню до загарбників нашої Батьківщини і тих, хто їх благословляв і підтримував. Ні Путіна, ні Кіріла вони не згадують і не засуджують, а це означає, що ніякого напрямку про відокремлення від Російської церкви і йти мови не буде, хоча вирішили в близькому часі скликати зібрання, а не Помісний Собор, і цим наші митрополити втрачають можливість зі свого боку запобігти припинити релігійну ворожнечу всередині нашої країни. Зрозуміло стало лише одне, що потрібно нам зараз нові єпископи, монастирі і т.д. Шкода!!! що це найважливіше!!! Сьогодні боляче дивитися на тих священників і мирян, які все своє життя вірні Христовій Церкві і Богу, залишаються беззахисними і приниженими. Залишається лише одне: ЩО ОСТАННЄ СЛОВО ЗА БОГОМ!» – зазначив о. Володимир Літвенчук.

До речі, як зазначає Перший канал соціальних новин, раніше о. Володимир Літвенчук був одним із тих волинських священиків, які підписали звернення до Предстоятелів Помісних Православних Церков з проханням засудити дії кіріла і позбавити його патріаршого престолу.

Раніше під опіку митрополита Симеона вирішила стати громада Кирило-Мефодіївського храму УПЦ МП у Нововолинську, яка перейшла вийшла з УПЦ МП ще у квітні.

Отже, станом на 13 травня на Волині лави УПЦ МП за період після 24 лютого залишили уже 33 релігійні громади.