Петиція із закликом не забороняти УПЦ МП набрала 25 тис. голосів

16 березня, 13:14
Держава
Петиція із закликом не забороняти УПЦ МП набрала 25 тис. голосів - фото 1
Петиція на сайті Кабінету Міністрів із закликом не забороняти Українську Православну Церкву Московського Патріархату набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з платформою на сайті уряду, ця петиція була подана 13 січня і станом на 15 березня набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

"Президент України Володимир Зеленський 1 грудня 2022 року у своєму вечірньому відеозверненні оголосив, що Рада національної безпеки й оборони України доручила Кабінету Міністрів України внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який би унеможливлював діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в країні-агресорі. Тобто мається на увазі, що якщо Українська Православна Церква є такою релігійною організацією, то за допомогою нової законодавчої бази буде унеможливлено її діяльність в Україні", - ідеться в тексті петиції.

З огляду на це автор просить Кабмін врахувати позицію підписантів петиції під час юридичного розв'язання питання з УПЦ МП.

"Просимо Кабінет Міністрів України під час розроблення законодавчої бази підходити до розв'язання церковного питання так само виважено, як це робиться під час розгляду проблем в інших галузях життя держави, і не покладати провину окремих представників УПЦ на всю інституцію, якою є Українська православна церква", - ідеться в петиції.

Як повідомлялося, Кабмін пропонує Верховній Раді заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі-агресорі.