Петицію з вимогою передати Києво-Печерську лавру ПЦУ опублікували на сайті уряду

28.05.2020, 10:15
Держава
На сайті Кабінету міністрів з’явилася петиція з вимогою вивести Києво-Печерську лавру з оренди Української Православної Церкви, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом, і передати її у використання Православній церкві України

Петицію, аналогічну за змістом до тієї, що раніше була опублікована на сайті президента, оприлюднили 26 травня.

«Оскільки, на електронну петицію … аналогічного змісту на вебсайті офіційного інтернет-представництва президента України, яку підтримали понад 25 000 громадян, президентом було надано відповідь стосовно перебування питань управління об’єктами державної власності в компетенції Кабінету міністрів України відповідно до пункту 5 статті 116 Конституції України, прошу розглянути петицію, текст якої наведено нижче», – вказують автори документа.

Станом на 27 травня петицію підписали 545 осіб із 25 тисяч, необхідних для того, щоб уряд її розглянув. До кінця збору підписів залишилося 89 днів.

Як РІСУ інформувала, раніше на сайті президента з’явилася петиція з вимогою до Зеленського розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з УПЦ МП та передати релігійну святиню у використання ПЦУ. Петицію підписали понад 27 тис. людей, чого було більш ніж достатньо для розгляду цього питання президентом.

У мотиваційній частині петиції зверталася увага на те, що Православна Церква України — автокефальна православна Церква на території України, і Константинопольська Церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії.

На думку підписантів, цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православною церквою на території України.

Водночас зазначалося, що Українська Православна Церква Московського Патріархату не є автокефальною. Крім того, високі церковні ієрархи УПЦ МП були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, направлених проти українського народу, та наводяться факти на підтвердження цього.

У відповідь, Зеленський 22 травня заявив, що питаннями оренди Києво-Печерської лаври Українською Православною Церквою Московського Патріархату займається Кабінет міністрів. Зеленський відповів: "Відповідно до пункту 5 статті 116 Основного Закону України Кабінет Міністрів України здійснює управління об'єктами державної власності. Про це інформував сайт президента.