Петро Порошенко відповів на заяви про те, що Філарет ініціював проти нього "Томосну справу"

01.07.2020, 09:01
Держава
Петро Порошенко у суді - фото 1
Петро Порошенко у суді
П’ятий президент України Петро Порошенко прокоментував повідомлення про те, що владика Філарет причетний до порушення кримінальної справи за отримання Томосу Православною Церквою України.

Про це інформує НВ.

«Роль місії почесного патріарха Філарета у створенні Православної Церкви України, щоб він не робив потім, є дуже велика. Народ має знати правду. І від мене, писав би він заяву чи не писав би він заяву, він точно каміння на свою адресу не отримає», — сказав він в інтерв'ю Яніні Соколовій.

За словами Порошенка, згідно з офіційною версією, ініціатором порушення справи про Томос був «вірянин УПЦ Київського Патріархату» Михайло Добкін.

Нагадаємо, що проти Петра Порошенка порушили кримінальну справу у зв’язку з наданням Православній Церкві України Томосу про автокефалію.

Державне бюро розслідувань заявило, що провадження щодо розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ розпочато за заявою прихожан Київського Патріархату УПЦ.

Як виявилося, справу було відкрито ще в 2019 році за заявою предстоятеля УПЦ КП Філарета. Водночас в УПЦ КП цю інформацію спростували.

Томос про автокефалію було надано Православній Церкві України Вселенським Патріархом Варфоломієм у січні 2019 року.