У Філадельфійській архиєпархії УГКЦ на прощі молилися за мир в Україні

У Філадельфійській архиєпархії УГКЦ на прощі молилися за мир в Україні - фото 1
Сестри служебниці Непорочної Діви Марії 13–14 серпня провели 68-му Свято-Успенську прощу у Слотсбургу, штат Нью-Йорк. Помолитися зібралися кілька тисяч паломників — духовенства та вірян Філадельфійської архиєпархії. Під час паломництва було рукоположено п’ятьох дияконів, які служитимуть у різних парафіях Стенфордської єпархії.

У проповіді єпарх Стенфордський єпископ Павло Хомницький наголосив, що цьогорічне паломництво особливе, зокрема через війну в Україні.

Єпископ назвав три способи, як українці за кордоном і всі люди доброї волі можуть допомогти Україні й українцям. «Ми можемо діяти ефективно, якщо будемо єдиними і говоритимемо спільно. Є три речі, які можемо зробити, щоби змінити ситуацію, і робимо це протягом останніх шести місяців. Ми повинні бути наполегливими; не можемо дозволити собі втомлюватися або впадати духом».

За його словами, потрібно говорити об’єктивну правду, інформувати інших, працювати проти пропаганди загарбників. Повернути увагу світу до того, що відбувається в Україні. Друга — надавати допомогу: матеріальну, фінансову, духовну, психологічну — тим, хто її найбільше потребує. Третя — продовжувати молитися, щоби Бог підняв свою могутню руку і зупинив смерть та руйнування.

У Філадельфійській архиєпархії УГКЦ на прощі молилися за мир в Україні_1

Участь у прощі взяли: митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, єпископ Австралії і Нової Зеландії Микола Бичок, єпископ-емерит Василь Лостен, який цього року відзначає 65-річчя священичих свячень, сестри служебниці Непорочної Діви Марії, духовенство і віряни.

Війна була головною темою виступу митрополита Бориса Ґудзяка, який за останні три місяці тричі відвідав охоплену нею Україну.

«Світ ще ніколи не був таким українським, як зараз. Мужність і стійкість українців є взірцем для людей в усьому світі, — сказав він. — Важливо знати, що ми покликані жити вічно. Україна та українці змушують увесь світ задуматися над питанням вічності. Я переконаний, що з Богом ми переживемо цю війну. Не дозвольте путіну, який є знаряддям диявола, проникнути в наші серця і душі. Будьмо вільні, живімо гідно!».

Проща завершилася Молебнем до Пресвятої Богородиці, який відслужив священик Володимир Радько.

«Ми, українці, маємо дитячу довіру до Матері Божої, ми вміємо їй довіряти. Наш князь Ярослав Мудрий віддав Київську Русь під опіку Богородиці. Сьогодні, переживаючи війну, хвилюючись за своїх рідних і друзів, які на фронті або саме в цю хвилину ховаються від обстрілів, ми приходимо сюди і ввіряємо себе Матері Божій», — сказав він під час молебню.