Під курганом виявили величезний храмовий комплекс в Ірландії

07.08.2020, 12:28
Світові
Під курганом виявили величезний храмовий комплекс в Ірландії - фото 1
Під насипом земляних валів, відомої як форт Наван в Північній Ірландії, археологи виявили сліди монументального храмового комплексу раннього залізного віку.

Це можуть буи найбільші та найскладнішв ритуальнв споруди, виявленв в Північній Європі з того часу. Про це інформує ТСН.

Місцева традиція пояснює, що це місце було створено Махою, древньою богинею війни і родючості. Розташований в графстві Арма на території сучасної Північної Ірландії, форт вважався давньою столицею Ольстера і одним з королівських пам'ятників Ірландії, групою з п'яти церемоніальних центрів доісторичного походження, розкиданих всією дохристиянською Ірландією понад 2000 років тому.

Хоча багата історія цього місця вже давно оцінена, схоже, що форт Наван міг бути навіть більш значущим, ніж передбачалося раніше.

Як повідомляється в Oxford Journal of Archeology, археологи з Королівського університету в Белфасті і Університету Абердіна в Шотландії нещодавно більш уважно вивчили форт Наван, використовуючи низку неінвазивних методів археологічних досліджень. Нові знахідки припускають, що діяльність тут тривала протягом усієї середньовічної епохи в першому тисячолітті нашої ери і пізніше.

Під час розкопок 1960-х років була виявлена ​​одна з найбільш приголомшливих серій будівель в будь-якому регіоні доісторичної Європи, включаючи серію будівель в формі вісімки раннього залізного віку та 40-метрову дерев'яно-кільцеву структуру, побудовану в 95 р. до н.е. Е. Після завершення будівництва останнього його відразу ж засипали камінням і спалили дотла, щоб створити масивний пагорб, який зараз домінує над цією ділянкою.

"Наші відкриття додають важливі додаткові дані, натякаючи на те, що будівлі, виявлені в 1960-х роках, були домашніми будівлями, в яких жили королі, а серією потужних храмів, одними з найбільших і найскладніших ритуальних арен будь-якого регіону більш пізнього доісторичного і доісторичного періоду. Римська Північна Європа", - додав він.