• Головна
  • Новини
  • Під Луганськом освятили будівництво Буддійської Пагоди Миру...

Під Луганськом освятили будівництво Буддійської Пагоди Миру

03.04.2013, 11:45
Під Луганськом освятили будівництво Буддійської Пагоди Миру - фото 1
У село Паньківка, що під Луганськом, приїхав Дзюнсей Терасава - японський буддист, сенсей ордена Ніппондзан Меходзі. Він освятив будівництво буддійської Ступи або, як її ще називають, Пагоди Миру.

031054-0.jpgУ село Паньківка, що під Луганськом, приїхав Дзюнсей Терасава - японський буддист, сенсей ордена Ніппондзан Меходзі. Він освятив будівництво буддійської Ступи або, як її ще називають, Пагоди Миру.

Про це повідомляє луганський портал Топ.

За проектом Ступа - це споруда діаметром 50 метрів і заввишки - 37 метрів, як 12-поверховий будинок. Сенсей Терасава під час обговорення побажав, щоб Ступу прикрасили зображеннями левів і грифонів - тварин, шанованих скіфами, що жили на території України.

Тут, в Паньківці, під горою біля річки Сіверський Донець, на вулиці Леніна стоїть будинок - центр буддійської громади.

Буддійський храм в ньому влаштував монах Роман Турчин. Одного разу він, подорожуючи, забрався на гору і з кручі перед ним відкрилася панорама - зліва Сіверський Донець, а під горою - невелике село. Вражений красою побаченого, він написав сенсею Терасавы і умовив його відкрити тут буддійський центр. До того часу в Луганську вже зберігалися частки праху Будди, подаровані українському народові непальським ченцем Гянка-джі.

Кошти були знайдені, і буддійська громада купила будинок на околиці.

Ченці вирішили звести на горі Ступу і помістити в неї прах Будди.

Ця затія не сподобалася депутатам Луганської облради. Вони кілька років затягували вирішення питання. І все ж земля була виділена.

«Поява Ступи в Україні - це результат нашої 20-річної практики на землі колишнього Радянського Союзу. Моє перше знайомство з цією землею відбулося саме під час великих історичних змін. І всі 20 років нашої практики на цій землі співпали зі змінами у житті цієї країни.

Неправильно думати, що можна просто дати гроші будівельникам, і вони побудують Ступу. Поява Ступи - це не те, що будівельники можуть побудувати за гроші, - це мета і практика нашого Шляху Лотосової Сутри. І ми не маємо права зробити помилку з самого початку», - розповів сенсей Терасава.

30 березня 2013 пройшло освячення місця будівництва. На цю церемонію зібралися українці - з Києва, Луганська, Одеси, Єнакієва, а також гості з Туви і Киргизії.