Підозрюваний у держзраді екс-глава СБУ в Криму регулярно зустрічався з Митрополитом УПЦ МП Онуфрієм, — ЗМІ

Підозрюваний у держзраді екс-глава СБУ в Криму регулярно зустрічався з Митрополитом УПЦ МП Онуфрієм, — ЗМІ - фото 1
Підозрюваний у держзраді ексглава СБУ в Криму Олег Кулініч регулярно їздив на зустрічі до Предстоятеля УПЦ МП.

Про це пише ВВС Україна з посиланням на джерела у спецслужбі, інформує NV.

У матеріалі видання йдеться, що Кулініча та ексглаву СБУ Івана Баканова пов’язувала релігія — МП.

«Баканов не приховував, що є активним прихожанином УПЦ МП. Досить релігійною людиною є і Кулініч, теж вірянин цієї Церкви. Джерела в СБУ стверджують, що останній навіть вітався з усіма „Спаси Господи“ і регулярно їздив на зустрічі до предстоятеля УПЦ Митрополита Онуфрія», — зазначає видання.

Там також спростовуються версії про те, що Баканов і Кулініч познайомилися в релігійній секті АллатРа.

Зазначається, що вперше вони зустрілися 2019 року під час президентської виборчої кампанії.

Тоді представники команди нинішнього президента Володимира Зеленського, які організовували роботу виборчого штабу, серед яких був і Баканов, об'їздили країну в пошуках експертів, які консультували б команду з різних питань. За даними ВВС України, саме так і відбулося знайомство з Кулінічем.

16 липня 2022 року Кулініча затримали під час спецоперації ДБР і СБУ.

За даними слідства, він співпрацював із ФСБ РФ і отримав оперативний псевдонім Котигорошко, а його діяльністю опікувався так званий «політичний офіс» у Москві, який організували за завданням російської спецслужби ексзаступник секретаря РНБО Володимир Сівкович і колишній глава Адміністрації президента України Андрій Клюєв.

За версією слідства, ще до початку повномасштабного вторгнення Росії Кулініч шпигував на користь країни-агресора, займався розстановкою «своїх людей» у правоохоронних органах України та підбурював громадян до державної зради.

Кулінічу висунули обвинувачення за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України. Зараз він перебуває під вартою, йому загрожує до 15 років в’язниці.