Піп з Донецька підозрюється в організації знищення найважливішої святині Абхазії

Піп з Донецька підозрюється в організації  знищення найважливішої святині Абхазії - фото 1
5 квітня від рук вандалів постраждала півторавікова кавказька липа у с. Лихни (Гудаутський р-н Абхазії), яка є духовним символом республіки. Зловмисники пошкодили стовбур унікального дерева, зробивши на ньому кілька надрізів за допомогою бензопили. Священик із Донецька міг благословити пошкодження священної липи у селі Лихни.

Про це пише Главком з посиланням на видання Эхо Кавказа.

Дерево росте на поляні Лихнашта, де традиційно проводяться так звані «абхазькі майдани» – загальні збори абхазького народу для вирішення важливих питань. Після акту вандалізму було відкрито кримінальну справу, затримали підозрюваних – братів Іраклія та Даура Багателія. Іраклія суд ув'язнив, щодо Даура обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Директор Інституту екології Роман Дбар розповів: «Ушкодження було максимальним. Дерево всередині повністю порожнє, там величезне дупло, серцевина як така повністю відсутня. Дерево тримається тільки на зовнішній корі, яка залишається живою, а вона підрізана по колу і немає ніде містків, які б дозволяли соку рухатися вгору-вниз, тому шанси зберегти липу мінімальні», – сказав еколог.

Утім стали відомі і нові оставини резонансної справи. Глава Священної митрополії Абхазії, архимандрит Дорофей (Дбар) опублікував у соціальній мережі пост, в якому розповів про можливу причетність до пошкодження липи в селі Лихни «православного священика, який приїхав до Абхазії з Донецька».

«Як з'ясувалось, акт вандалізму на історично значущій для абхазів Лихненській галявині (і, наскільки мені відомо, не тільки там) було здійснено «новосвіченими» абхазами з «благословення та наставництва» православного священика, який приїхав до Абхазії з Донецька. Останній був прийнятий до лав духовенства Сухум-Піцундської Єпархії Абхазької Православної Церкви та призначений службовцем священиком Адзюбжинської церкви», – написав архимандрит Дорофей.

Абхазькі офіційні структури не називають мотивів злочину і імені самого священика з Донеччини. Абхазькі слідчі заявили, що опрацьовують низку версій, «зокрема і можливу причетність іноземних спецслужб, а також наміри щодо дестабілізації внутрішньої обстановки» в Абхазії.