"Після цієї новини мені стало трохи лячно", - богослов про рішення Синоду УПЦ МП

"Після цієї новини мені стало трохи лячно", - богослов про рішення Синоду УПЦ МП - фото 1
Відомий богослов архимандрит Кирило (Говорун) прокоментував рішення Синоду УПЦ МП, зокрема, щодо святкування 1970-річчя Апостольського Собору в Єрусалимі та "помилкової інтерпретації представниками Константинопольського Патріархату окремих правил IV Вселенського Собору".

"Справа в тім, що немає жодного свідчення, що Собор відбувся саме у 51 році. Зазвичай вчені датують цей Собор з кінця 40-х до початку 50-их, - написав він у себе на Фейсбуці. - Після цієї новини мені стало трохи лячно щодо рішення того ж Синоду розвінчати "помилкову інтерпретацію представниками Константинопольського Патріархату окремих правил IV Вселенського Собору."

Цікаво, вони це збираються робити у той самий спосіб, як визначали дату Апостольського Собору - за семінарськими машинописними конспектами?

Підказка: IV Вселенський Собор прийняв щодо першості Константинополя не "окремі правила" у множині, а одне-єдине правило в однині - 28-е. І це правило до української ситуації аж ніяк не відноситься. Суперечки щодо нього стосуються лише діаспори, з якою Україна не має нічого спільного.

Натомість чомусь у синодальному рішенні не згадані інші правила Вселенських Соборів з приводу першості, а саме 6-е правило Нікейського собору та 2 і 3 правила першого Константинопольского Собору.