Після скандальних публікацій Патріарх РПЦ закликав ігуменю Феофанію продати свій "Мерседес"

Не на "Волзі" ж їздити! - фото 1
Не на "Волзі" ж їздити!
Предстоятель Російської Православної Церкви Кирил закликав настоятельку московського Покровського монастиря ігуменю Феофанію (Міскіну) продати лімузин Mercedes Benz S-класу.

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі глава синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, пише сайт російської служби Радіо Свобода.

Раніше видання "Відкриті медіа" виявило, що її автомобіль може коштувати 9,5 мільйона рублів.

Феофанія вже 25 років очолює Покровський жіночий монастир на Таганській, де знаходяться мощі шанованої в РПЦ святої Матрони Московської. Вона управляє православною гімназією в Троїце-Ликово і декількома готелями, які належать Церкві.

З тих пір як вона стала настоятелькою Покровського монастиря, в її особистому автопарку змінилося як мінімум чотири Mercedes-Benz, випливає з даних ГІБДД, з якими ознайомилися "Відкриті медіа". Спочатку вона їздила на порівняно бюджетних моделях, але в 2011 і в 2016-м купувала собі престижний Mercedes-Benz S500 4MATIC.

Публікація "Відкритих медіа" викликала скандал в навколоцерковному середовищі. У лютому 2020 року священик, який правив у монастирі, збирав гроші на пересадку печінки малолітнього сина. В кінці лютого він помер. Тоді диякон Андрій Кураєв повідомив з посиланням на своє джерело, що Феофанія грошей на дитину не дала, пославшись на відсутність у монастиря грошей. Священик був переведений до іншого монастиря.
Як пише православне видання "Ахілла", в той же день, коли дитина померла, Феофанія отримала нагороду від Патріарха за довгу службу.

Патріарх РПЦ нагадав, що рекомендує всім священнослужителям і чернецтву не користуватися автомобілями, які прийнято відносити до розкішних, повідомив Легойда.

Сам Предстоятель РПЦ, за даними видання Car.ru, їздить на Mercedes-Benz Maybach S650 Pullman, Cadillac Escalade і радянському лімузині "Чайка", що належав його наставнику, митрополиту Никодиму (Ротову).
Покровський монастир - ставропігійний, тобто підпорядковується безпосередньо Патріархові.