• Головна
  • Новини
  • Питання канонічного статусу греко-католицьких парафій на території Російської Федерації — предмет розгляду робочої групи РКЦ та РПЦ в Росії...

Питання канонічного статусу греко-католицьких парафій на території Російської Федерації — предмет розгляду робочої групи РКЦ та РПЦ в Росії

09.06.2010, 13:52
Чергове засідання спільної робочої групи з розгляду проблем у відносинах між Російською Православною і Католицькою Церквами в Росії відбулося на початку червня в Москві.

МОСКВА — Чергове засідання спільної робочої групи з розгляду проблем у відносинах між Російською Православною і Католицькою Церквами в Росії відбулося на початку червня в Москві. Члени робочої групи розглянули питання канонічного статусу греко-католицьких парафій на території Російської Федерації, а також юридичний аспект повернення храмів Католицькій Церкві.

Серед іншого, як повідомляє «Радіо Ватикан», учасники зустрічі обговорили перспективи діалогу РПЦ з Польською єпископською конференцією і приділили увагу майбутнім культурним заходам — Рік Франції в Росії та Рік Росії у Франції, а також Рік російської культури і мови в Італії та Рік італійської мови та культури в Росії.

Учасники зустрічі констатували позитивне зрушення у відносинах двох конфесій у Росії, йшлося зокрема про реалізацію конкретних рішень, прийнятих на попередньому засіданні. Вони стосувалися співпраці училища отців-салезіан в Гатчині та Санкт-Петербурзької духовної академії: тепер студенти академії будуть регулярно проводити бесіди про православ'я зі студентами училища.

У засіданні взяли участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату ігумен Пилип Рябих, генеральний секретар Конференції католицьких єпископів Росії о. Ігор Ковалевський, перший секретар Представництва Св. Престолу в Росії монс. Вісвальдас Кульбокас, директор Духовної бібліотеки Жан-Франсуа Тірі та інші.