План "опору духовенства" УПЦ МП розробили в Москві, - Данілов про виселення з лаври

31 березня, 14:50
Держава
План "опору духовенства" УПЦ МП розробили в Москві, - Данілов про виселення з лаври - фото 1
Влада не буде застосовувати фізичну силу, щоб видворити так звану УПЦ МП із Києво-Печерської лаври. Адже російські спецслужби розраховують саме на такий розвиток подій.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, передає Gazeta.ua.

За його словами, план "опору духовенства" розробили в Москві, щоб показати по телевізору, як українська влада нібито тисне на представників МП.

"Ніхто їх звідти фізично за ноги, за руки, за бороди таскати не буде. Це є не наша тактика", – сказав Данілов.

Він запевнив, що державний заповідник буде повністю під контролем України. А представників РПЦ, які агресивно ставляться до журналістів, він назвав ілюстрацією провокацій Кремля.

"Ми розуміємо план Російської Федерації. Ми розуміємо дії п'ятого та першого управлінь ФСБ, які на сьогодні опікуються цим питанням", – розповів Данілов.

За його словами, лавру звільнять відповідно до закону, влада тримає під контролем усе, що відбувається на території заповідника.

На території Києво-Печерської лаври у п'ятницю, 31 березня, знову неспокійно. Прибічники УПЦ МП зібралися у лаврі, щоб не пустити до будівель комісію Мінкульту, яка намагається приступити до роботи. Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу так званої УПЦ МП митрополит Климент стверджує, що підстав для виходу представників російської церкви з лаври немає.

Суперечки на території Києво-Печерської лаври 31 березня переросли у штовханину та невеликі сутички. До лаври прийшли активісти, щоб заявити свою проукраїнську позицію. Це агресивно сприйняли прибічники Московського Патріархату, які вже кілька днів поспіль перебувають у лаврі.