Почесний Патріарх Філарет виграв суд за позовом активістів ЛГБТ

23 листопада, 17:29
Суспільство
Почесний Патріарх Філарет виграв суд за позовом активістів ЛГБТ - фото 1
Раніше активісти ЛГБТ подали на почесного Патріарха Філарета позов до суду через слова про покарання коронавірусом за одностатеві шлюби.

Джерело: Главком

Про виграш справи повідомив у соцмережах адвокат Філарета Тарас Боровський.

Як зазначено в опублікованому рішенні, «в ході судового розгляду не доведено факту вчинення відповідачами правопорушення, яке полягало саме в поширенні інформації, яка у відповідності до вимог закону може мати статус «недостовірної», такої, що порушує особисті немайнові права, або завдає шкоди відповідним особистим немайновим благам, або перешкоджає особі позивача повно і своєчасно здійснювати своє особисте немайнове право», оскільки Філарет, відповідаючи на питання журналістів, «висловив оціночні судження, які не підлягають спростуванню».

«Крім того, варто зазначити, що у відповідності до статуту громадської організації «Інсайт», вона не наділена правом представляти інтереси членів громадської організації в судах. Водночас у цьому випадку вбачається, що громадська організація «Інсайт» звернулася до суду не для захисту власного порушеного права», йдеться у рішенні суду.

Тому в позові громадської організації «Інсайт» до владики Філарета й товариства з обмеженою відповідальністю «ТРК Інтеррадіо» про визнання інформації недостовірною, дискримінаційною та зобов`язання її спростувати – суд відмовив у повному обсязі.

Нагадаємо, 24 березня 2020 року київська організація «Інсайт» подала на почесного патріарха Філарета позов в суд через слова, сказані в ефірі «Четвертого каналу».

«Я маю на увазі, насамперед, одностатеві шлюби. І це причина коронавірусу. Бог спалив Содом і Гомору», – сказав Філарет у ефірі телеканалу.

В «Інсайті» заявили, що Філарет має великий вплив на людей, «які належать до релігійної громади», і його слова можуть бути підбурюванням до дискримінації ЛГБТ.

Зазначимо, що цього року в ефірі іншого телеканалу владика Філарет також жорстко висловився про одностатеві шлюби.