"Поділ єдиної Христової Церкви на різні конфесії є ознакою гріха людини", – Глава УГКЦ

10.03.2021, 19:37
Католики
"Поділ єдиної Христової Церкви на різні конфесії є ознакою гріха людини", – Глава УГКЦ - фото 1
"Поділ єдиної Христової Церкви на різні конфесії є ознакою гріха людини проти дії Усякі поділи, розколи є раною на Тілі Христовому. Церква єдина не через здатність людей єднатися, а з огляду на єдиного Отця, єдиного Сина, єдиного Духа Святого, який кличе всіх до єдності в Христовій Церкві. Такими словами Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, пояснив, що означає віра в те, що Церква єдина, свята, соборна та апостольська.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав пояснив значення чотирьох ознак, які характеризують Церкву: одна, свята, соборна і апостольська.

"Церква єдина не через здатність людей єднатися, а з огляду на єдиного Отця, єдиного Сина, єдиного Духа Святого, який кличе всіх до єдності в Христовій Церкві", – сказав Глава Церкви.

Він також назвав причину поділу єдиної Церкви на різні конфесії. Це, за його словами, ознака гріха людини проти дії Святого Духа, а всякі поділи, розколи є раною на Тілі Христовому.

Подібно, і святою, пояснив Блаженніший Святослав, Церква Христова є не тому, що всі, хто належить до спільноти Божого народу, є святими, але тому, що в тій спільноті, у тому Тілі Христовому присутній єдиний святий - Господь Бог. "Святість Бога - джерело святості Церкви", – додав він.

Говорячи про соборність Церкви, Блаженніший зазначив, що Вона є Церквою для всіх, Церквою вселенською, Церквою універсальною, яка покликає до цього таїнства єдності всі народи, різні культури і мови в різних частинах земної кулі. "Соборність Церкви можна побачити тоді, коли ми разом збираємося довкола Таїнства Пресвятої Євхаристії, коли християни разом збираються на своїх місцевих Соборах або коли єпископи з усього світу збираються разом на Вселенському Соборі", – йдеться у катехизі.

Окремо Глава УГКЦ пояснив важливість служіння Римського архиєрея, який є служителем єдності соборної Церкви: "Бути "каменем віри".

Патріарх УГКЦ також назвав три головних завдання кожного єпископа: "Перше – навчати. Друге завдання – це освячувати Божий народ через уділення Святих Таїнств: Хрещення, Миропомазання, Євхаристії, Покаяння, Єлеопомазання, Священства і Подружжя. І третє – управляти Божим народом, тобто бути служителем його єдності у своїй єпархії, місцевій Церкві".