Подія Хрещення Руси-України є наріжним каменем нашої духовної та державної незалежності, - Предстоятель ПЦУ

Подія Хрещення Руси-України є наріжним каменем нашої духовної та державної незалежності, - Предстоятель ПЦУ - фото 1
Митрополит Епіфаній закликав українців відзначити 1033-тю річницю Хрещення Руси-України всеукраїнською молитвою та розповів, яке важливе історичне значення мала ця подія для Київської держави.

Про це Митрополит ПЦУ Епіфаній написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Усвідомлюючи, яке глибоке і славне коріння ми маємо, відзначимо 1033-тю річницю Хрещення Руси-України всеукраїнською молитвою, яка лунатиме в кожному куточку нашої незалежної України — славної спадкоємиці Київської держави, — зазначив Митрополит Епіфаній. — На жаль, через загрозу нової хвилі пандемії цього року святкуватимуть у Києві без організації паломництва та традиційного масштабного Хресного ходу. Але вірю, що в цей важливий для нас день усі ми, попри відстань, будемо єдиними вустами дякувати Господу за всі Його благодіяння щодо нас. Ми молитимемося за справедливий мир в Україні, об’єднані любов’ю до Бога і до ближніх, до рідної Церкви і до українського народу. І нехай Господь здійснить те, про що ми просимо, на благо. Слава Ісусу Христу!".

Митрополит Епіфаній акцентував, що хрещення Руси-України 988 року дало Київській державі долучення до єдиної Христової Церкви, міцну духовну основу для життя та розвитку. Розбудова держави на основі християнських цінностей дала Русі-Україні змогу вийти на новий рівень міжнародних стосунків, рівноправно взаємодіяти з європейським світом. У самій Київській державі поширилося просвітництво, відкрилася можливість для долучення до скарбів світової цивілізації — до книг, досягнень науки, до архітектури, монументального мистецтва, співу. Позитивні зміни сталися в усіх сферах життя суспільства — як на загальнодержавному рівні, так і на рівні кожної окремої родини.

За його словами, віра надихала наших предків козаків, українських просвітителів, борців за свободу до праці та звитяги заради кращого майбутнього України.

"Від глибини століть і до сьогодні Українська Церква засвідчила словом і ділом, що віра є міцним духовним підґрунтям для нашої незалежності та понад тисячолітнього існування нашого народу як народу християнського і європейського", - резюмував очільник ПЦУ.

Як РІСУ інформувала, в ПЦУ оприлюднили програму відзначення 1033-ї річниці Хрещення Руси-України в Києві.

Подія Хрещення Руси-України є наріжним каменем нашої духовної та державної незалежності, - Предстоятель ПЦУ - фото 76082