Політолог назвав два найважливіші виклики, які стоять перед ПЦУ

Політолог назвав два найважливіші виклики, які стоять перед ПЦУ - фото 1
Політолог Віктор Таран вважає, що один з найголовніших викликів, який стоїть перед ПЦУ - це завершити процес перереєстрації громад.

Про це він написав у колонці в Gazeta.ua.

"На місцевому рівні склалась ситуація, коли після того як громади храмів передають всі необхідні документи до обласних державних адміністрацій, останні активно блокують переукладання нових договорів.

Є інформація, що цей процес блокує один із заступників Офісу президента, який є вірним УПЦ МП", - зазначи він.

Таран зауважив, що лідерами із блокування перереєстрації наразі виступають Вінницька і Черкаські області.

"Ще одна небезпека – скасування Конституційним Судом закону 2662, який передбачає обов'язок релігійних організацій, що мають свій керівний центр у країні-агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційній назві вказувати приналежність до такого релігійного центру", - підкреслив політолог.

"Звісно це не всі виклики, які має долати відроджена Церква. Але маємо констатувати, що з отриманням Томосу і створенням Церкви фактично завершився процес національного самоусвідомлення та становлення національної ідентичності українського народу.

І останні два роки були лише першим маленьким кроком на великому шляху становлення відродженої Православної Церкви України", - додав Віктор Таран.