Польща може вийти зі Стамбульської конвенції через суперечності цінностям країни
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на ERR.ee
«Польща розглядає можливість виходу з Стамбульської конвенції, оскільки деякі її положення суперечать цінностям країни», - йдеться у повідомленні.
Польща ратифікувала Конвенцію про запобігання насильства щодо жінок і сімейного насильства і боротьбі з ним у 2015 році, коли при владі був попередній уряд.
Однак нинішній уряд дав зрозуміти, що Варшава може вийти з конвенції, оскільки «власні закони країни щодо захисту жінок є більш ефективні».
За словами заступника міністра державних активів Польщі Януша Ковальського, Конвенція містить «небезпечний ідеологічний шар, який суперечить польському конституційному ладу», тому від неї необхідно відмовитися.
Нагадаємо, представники Всеукраїнської Ради Церков виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції, оскільки вона, на їхню думку, несе в собі серйозні ризики для українського суспільства та сім’ї, бо поряд із протидією домашньому насильству запроваджується проблематичне визначення поняття “ґендер”.
Члени Ради Церков одностайні в тому, що Українська держава має вживати дієвих заходів для протидії домашньому насильству. Однак це не повинно відбуватися зі шкодою для моральних засад українського суспільства, не повинно викривляти у дітей і молоді розуміння повноцінної сім’ї, задуманої Богом як союз чоловіка і жінки, що відповідає природі людини.
Зауваження релігійних діячів до Стамбульської Конвенції полягають у тому, що цей документ вперше на міжнародному рівні викривляє розуміння поняття “ґендер”. Тепер під “ґендером” пропонують розуміти не стать – жіночу та чоловічу, а “соціально закріплені ролі, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків”.