Польська Православна Церква отримує гроші від Путіна – ЗМІ Польщі

05.02.2022, 12:58
Світові
Польська Православна Церква отримує гроші від Путіна – ЗМІ Польщі - фото 1
У польському тижневику Gazeta Polska опубліковано статтю «Польська Православна Церква та гроші від Путіна. Таємничий Фонд Росатома», в якій Церкву звинувачують у «отриманні грошей від Росії».

Про це інформує Релігійна правда з посиланням на polskieradio.pl.

Матеріал починається з питання: чи отримує Польська Автокефальна Православна Церква гроші від російського фонду, заснованого та фінансованого «Росатомом» та державним ядерним концерном?

Журналісти видання стверджують, що у грудні 2021 року представники цього фонду відвідали найвищих сановників Польської Автокефальної Православної Церкви, яка факт цих зустрічей тримає у секреті, а Фонд Росатома «профінансував», зокрема, завершення будівництва та оздоблення сучасної варшавської церкви Святої Софії Премудрості Божої та документальний фільм за участю польських православних єрархів.

Кілька тижнів тому це видання писало про те, що останні місяці Російська Православна Церква «різко активізувала свою дипломатичну діяльність». «Особливо це стосується держав, які можуть бути корисними у геополітичній боротьбі Москви щодо України», — йдеться у матеріалі.

Нагадаємо 11 грудня 2021 року делегація російського «Фонду підтримки християнської культури та спадщини» на чолі з виконавчим директором Єгором Скопенком побувала у Білостоксько-Гданьскій єпархії Польської Православної Церкви. Вищезгаданий «Фонд підтримки християнської культури та спадщини» фінансується російською державою — компанією «РосАтом».

«З власних джерел мені стало відомо, що до Польської Православної Церкви посланці з Росії приїхали не просто так і не з пустими руками. Вони подарували Польській Церкві декілька мільйонів євро. Виходить, що російський державний концерн РосАтом, через “Фонд підтримки християнської культури” “підтримав”, або краще сказати передав хабаря Польській Церкві. Звісно, що мільйони євро можна списати на нечувану щедрість росіян, “підтримку культури”, чи інші благородні цілі, проте, знаючи боротьбу Кремля із Україною, так думати буде дуже наївно», – коментував тоді цю подію релігійний оглядач Іван Петрущак.

Сам голова російського християнського фонду Скопенко, заявив, що займається такою благодійністю і в інших Помісних Церквах.

Крім цього видання Informnapalm опублікувало велику статтю про гібридний вплив Російської Федерації на інші країни через Російську Православну Церкву. У матеріалі також фігурував фонд «РосАтом».