Польський Сейм позбавив депутатського імунітету політика, який вогнегасником загасив ханукальні свічки

18 січня, 16:04
Суспільство
Польський Сейм позбавив депутатського імунітету політика, який вогнегасником загасив ханукальні свічки - фото 1
Сейм Польщі позбавив проросійського депутата націоналістичної “Конфедерації” Гжегожа Брауна депутатського імунітету за скоєний ним акт вандалізму в грудні - після урочистого запалення свічок на ханукальній менорі він загасив їх вогнегасником.

Про це повідомляє Укрінформ.

Окружна прокуратура у Варшаві планує висунути Брауну обвинувачення за сімома статтями Кримінального кодексу Польщі за скоєні ним дії упродовж 2022-2023 років.

Прокуратура обвинувачує Брауна у нищенні майна, посяганні на тілесну недоторканість і наругу над предметами релігійного культу. Браун не визнає свою провину за скоєні дії.

Як повідомлялося, 12 грудня у Сеймі Польщі Браун після завершення урочистої церемонії запалення свічок на ханукальній менорі взяв вогнегасник з коридору парламенту і згасив ним свічки.
Свої дії він пояснив тим, що у польському парламенті не може бути місця на “акти расистського, племінного, дикого і талмудного культу”.

Керівництво Сейму засудило дії депутата, виключило його із засідання парламенту і наклало на нього фінансове покарання. Маршалок Сейму Шимон Головня і глава польського уряду Дональд Туск засудили дії Брауна, підкресливши, що в Польщі не може бути місця расизму, ксенофобії й антисемітизму. Згодом маршалок Сейму також повідомив, що подасть на Брауна заяву до прокуратури за перешкоджання у проведенні релігійного обряду на території Сейму