Полтавська облрада звернеться до ВРУ щодо обмеження діяльності в Україні релігійних організацій з центром в Росії
За повідомленням "Новин Полтавщини", 15 червня в обласній раді відбулася робоча нарада з обговорення Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо необхідності законодавчого обмеження діяльності в Україні релігійних організацій з центром в державі-агресорі.
Заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко зауважив, що метою робочої наради є напрацювання узгодженого тексту Звернення щодо обмеження діяльності в Україні релігійних організацій, які мають зв’язки з державою-агресором.
“Маю доручення від голови обласної ради провести дану робочу нараду. Питання діяльності церков московського патріархату неодноразово порушували наші колеги, але не отримувало достатньої підтримки у сесійній залі. Пропоную обговорити проєкт рішення, який запропонував голова обласної ради Олександр Біленький. Ми повинні напрацювати загальне бачення, яке влаштує представників усіх фракцій. Так ми продемонструємо єдину позицію”, – сказав на початку засідання Олег Бєлоножко.
Детутат Олег Діденко зазначив, що остаточний варіант Звернення не повинен обмежувати “права людей на молитву” й водночас має бути з чіткою протиросійською позицією.
“Новий проект Звернення виважений, у ньому немає обмеження прав, свобод громадян-вірян. Ми просимо Верховну Раду України звернути увагу, щоб не було порушень у реєстрації, користуванні майном і землею церков, які мають російський слід. Також пропоную, аби громади проводили роз’яснювальну роботу з віруючими, що ніхто не йде проти їхніх прав. Водночас ми повинні зробити все, щоб нашою булавою не вбивали наших людей”, – наголосив він.
Свою позицію висловив депутат обласної ради Іван Близнюк.
“Мені як людині, українцю, не зрозуміло, чому попередні Звернення не були підтримані колегами. Новий проект чітко аргументує позицію депутатів обласної ради щодо діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату. Ми зробимо справу не заради моди, а через ті події, які відбуваються в Україні”, – зазначив Іван Близнюк.
Ігор Процай зауважив, що в остаточному варіанті документа має бути чітко прописана позиція депутатів.
“Текст Звернення, запропонований Олександром Біленьким, зрозумілий та правильний, однак виникає питання щодо уточнення обмеження діяльності в Україні релігійних організацій з центром в державі-агресорі. Що ми розуміємо під словом “обмеження?” – зауважив Ігор Процай.
Заступник голови обласної ради Олексій Чепурко запропонував далі вивчати ймовірну співпрацю церков з державою-агресором.
“Не слід заперечувати той факт, що частина бійців, яка зараз воює з росією, ходять у церкви, які підпорядковуються УПЦ (мп). Я хотів би всіх застерегти, щоб ми своїми рішеннями не ділили людей: на правильних і неправильних. До населення потрібно доносити інформацію, що Звернення не обмежуватиме їхнє право на вільне віросповідання”, – сказав Олексій Чепурко.
Олександр Лемешко зазначив, що вивчив законопроєкт № 8371 і пропонує колегам брати за основу ту термінологію, яка є в ньому.
“У січні був внесений у Верховну Раду України законопроєкт № 8371. Якщо слідувати логіці цього документа, ми повинні вживати ту термінологію, яка є в ньому. У нас є й інші релігійні течії. Чи є гарантія, що жодна з них не співпрацювала з країною-агресором? Мова у законопроєкті саме про це”, – сказав Олександр Лемешко.
Депутат обласної ради Сергій Савченко наголосив, що ухвалене Звернення не повинне сіяти розбрат і непорозуміння у суспільстві.
“Остаточний текст Звернення має бути зрозумілим та не викликати негативу й непорозумінь у суспільстві”, – зазначив Сергій Савченко.
Насамкінець члени робочої наради вирішили обговорити проект Звернення, запропонований головою обласної ради, у депутатських фракціях, надати свої зауваження та пропозиції. Чергове засідання робочої наради запланувати наступного тижня для подальшого узгодження тексту Звернення.