Полум'я знищило унікальну дерев'яну церкву в Празі 17 століття, привезену з України

Полум'я знищило унікальну дерев'яну церкву в Празі 17 століття, привезену з України - фото 1
Празькі пожежники прибули у парк Кінського у Празі, де знаходиться православна дерев'яна церква св. Михаїла. Вогонь повністю зруйнував церкву.

Джерело: Idnes.cz

"Пожежа сталася сьогодні приблизно о 15:00. У нас все під контролем, ми гасимо. Слідчий перебуває на місці ", - сказав Мартін Кавка, регіональний речник пожежних.

Вогонь охопив нижню частину дерев'яної конструкції церкви. Пізніше пожежники повідомили, що вогонь знищив практично всю будівлю, її вежа завалилася.

Наразі пожежники ще не знають, що стало причиною займання. Також рано оцінювати збитки.

За словами Кавки, це повинен визначити слідчий з власником будівлі.

Також криміналісти працюють із пожежною командою. "На даний момент я не можу відповісти їм, чи це був навмисний підпал, чи з необережності, чи нещасний випадок", - сказав представник поліції Ян Рибанський.

За словами командира празької пожежної охорони Людека Пруділа, гасіння ускладнювалося тим, що пожежники потрібно було вести воду до будівлі з віддаленої водойми.

Пожежники забрали з церкви кілька балонів з пропан-бутаном, щоб охолодити їх. За даними пожежників, один з них горів.

Посол України у Чехії Євген Перебийніс вже відреагував на пожежу.

«Я вражений звісткою про пожежу в церкві святого Михаїла. Храм був перевезений до Праги з території України і, таким чином, є одним із сполучних «мостів» між Україною та Чехією. Ми закликаємо поліцію детально розслідувати цей інцидент. Ми вважаємо відновлення цього унікального пам'ятника справою честі для всіх нас», - написав він у Twitter.

Церква святого Михаїла - це дерев'яна церква, побудована в другій половині XVII століття в Україні. У першій половині XX століття церква була розібрана і перевезена в Кінські сади, де вона стала частиною колекції Етнографічного музею.

Храм побудований у бойківському стилі з елементами народного бароко. Він має близько 14 метрів в довжину і вісім метрів в ширину. Висота вежі становила близько 17 метрів. З 2008 року храм використовується православною церквою.