Помер Іван Гречко – патріарх українського колекціонерства

15.06.2022, 17:11
Культура
Помер Іван Гречко – патріарх українського колекціонерства - фото 1
На 94-му році життя відійшов у вічність Іван Гречко, відомий колекціонер, меценат, громадський діяч, співорганізатор Інституту колекціонерства українських пам’яток при Науковому Товаристві ім. Тараса Шевченка.

Про це повідомляє сайт УКУ.

Читайте також: Музей у квартирі

У 2013 році патріарх українського колекціонерства подарував Українському Католицькому Університетові найбільшу колекцію гуцульських ікон на склі, яку збирав усе життя, та решта своєї колекції: стародруки, ручні хрести, свічники Трійці, народний одяг, колекцію писанок. Саме його подарунок став початком діяльності музею в університеті.

Іван Гречко мріяв, аби колекція була представлена цілісно і опинилася у добрих руках: «Я вдячний Українському Католицькому Університетові за його запрошення та пропозицію, і з радістю віддаю зібрані ікони до його музею. Бо знаю, що ці експонати відкриють для багатьох нашу культуру. Найкраще, якщо ікони будуть у нашій церковній інституції, тут завжди життя динамічне, тому на них завжди буде духовна потреба», – пояснював свій вибір колекціонер.

Останні роки свого життя Іван Гречко прожив у Колегіумі УКУ і щедро обдаровував студентів та усю спільноту своєю присутністю.

"Висловлюємо щирі співчуття рідним п. Івана.
Це велика і непоправна втрата для всієї України.
Хай Всемилостивий Господь прийме його у Царство Небесне.
Вічная йому пам’ять", - зазначають в УКУ.