• Головна
  • Новини
  • Помер кардинал, якого Папа Франциск відвідував у лікарні під час візиту до Польщі...

Помер кардинал, якого Папа Франциск відвідував у лікарні під час візиту до Польщі

03.08.2016, 11:30
Помер кардинал, якого Папа Франциск відвідував у лікарні під час візиту до Польщі - фото 1
Кардинал Махарський керував Церквою в Польщі майже 27 років.

Папа Франциск надіслав телеграму співчуття архиєпископу-митрополиту Краківському кардиналу Станіславу Дзівішу у зв'язку зі смертю кардинала польського Махарського, вислуженого архиєпископа Кракова і наступника Кароля Войтили після його обрання Папою, який у віці 89-ти років відійшов по вічну нагороду вранці 2 серпня 2016 року. Він керував Церквою в Польщі майже 27 років. Святіший Отець вказує, що він з мудрістю зумів керувати Церквою в Польщі «в нелегкий період політичних та суспільних перетворень.

Махарський.jpg

Останнім часом важкохворий Кардинал Махарський перебував у лікарні в Кракові, де 28 липня його відвідав Папа Франциск під час Апостольського візиту до Польщі, з нагоди ХХХІ Всесвітнього Дня Молоді.

У телеграмі співчуття Святіший Отець наголошує, що у Ювілейний Рік Милосердя кардинал Махарський став промовистим закликом, що звіщає виконання діла, яке йому довірив Господь. «Своє служіння, – пише Папа, – він виконував з відданістю, як душпастир, викладач, ректор Духовної семінарії, до дня, коли Господь повелів йому прийняти спадщину святого Станіслава і свого безпосереднього попередника Кароля Войтили, нині святого Івана Павла ІІ».

Далі Його Святість вказує, що з довірою до Божого Милосердя кардинал Махарський провадив це діло, як батько для священиків та вірних, довірених його опіці. Він з мудрістю очолював Церкву в Польщі в нелегкий період політичних та суспільних змін, дбаючи про пошану гідності кожної людини, про добро спільноти Церкви, а, понад усе, про збереження живої віри в людських серцях.

Папа висловив вдячність Божому Провидінню, що зміг його відвідати у Кракові. На останньому етапі свого життя він був сильно випробуваний стражданням, яке переносив із душевним спокоєм, залишаючись вірним свідком довіри до Божої доброти та милосердя.

«Таким він залишиться в моїй пам'яті і в моїх молитвах», – закінчив Папа Франциск телеграму співчуття.

Кардинал Францішек Махарський народився 20 травня 1927 року в Кракові. Після навчання у Краківській вищій духовній семінарії 1950 року отримав священичі свячення з рук кардинала Адама Стефана Сапєги.

Докторські студії закінчив у 1961 році у Фрайбурзі, в Німеччині. 30 грудня 1978 року Папа Іван Павло ІІ призначив його своїм наступником на катедрі митрополита Краківського. Після осягнення 75-річного віку, у 2002 році, подав заяву про відставку, але Папа Іван Павло ІІ продовжив йому подальше управління архидієцезією. Кардинал Махарський брав участь у конклаві в квітні 2005 р., коли був обраний Папа Венедикт XVI, який і прийняв його зречення 3 червня 2005 року.

Зі смертю кардинала-емерита Францішка Махарського, Колегія кардиналів складається з 211 кардиналів, з яких 112 з правом виборчого голосу і 99 не-виборців. Про це повідомиляє Радіо Ватикан.