Помер легендарний український диктор, який озвучив текст Томосу про автокефальну Православну Церкву України

08.09.2020, 15:39
Культура
7 вересня пішов з життя легендарний голос «Українського радіо», а також голос багатьох відомих кіногероїв Микола Козій. Йому було 79 років.

"Голос епохи. Світла пам'ять, Маестро», – написав Хгенеральний продюсер «UA:Українське радіо» Дмитро Хоркін, повідомляє Zaxid.net.

Миколу Козія вважали одним із найкращих українських радіодикторів.

Помер легендарний український диктор, який озвучив текст Томосу про автокефальну Православну Церкву України - фото 58249

 

Читав текст для першої україномовної Біблії в аудіоформаті. Два MP3-диски загальною тривалістю 26-годин у перекладі Івана Хоменка вийшли восени 2007 року.

Також Микола Козій озвучив текст томосу про автокефальну Православну Церкву України.

Брав участь в озвучуванні низки популярних телесеріалів та програм, зокрема пізнавальних передач Українського радіо для шкільної молоді, так званого «Шкільного наукового радіотовариства», які виходили у 1980-і роки щобудня від 16:10 до 16:35.

Від середини 1990-х був одним із ведучих ранкової інформаційної програми НРКУ, що звучала у проміжку 7:00 до 7:40, але також вів і денні інформаційні випуски.

Микола Козій брав участь у дублюванні та озвученні таких фільмів як «Король говорить», «Ноїв ковчег», телесеріалів «Альф», «Коломбо», мультсеріалів «Паровоз Томас і його друзі» та «Трансформери».

Озвучив велику кількість аудіокниг, передачі французької телекомпанії FCI, програму «Дотик природи».