Помер митрополит УПЦ МП Луганський і Алчевський Митрофан

Помер митрополит УПЦ МП Луганський і Алчевський Митрофан - фото 1
18 червня 2021 року на 59 році життя після перенесеної хвороби серця відійшов до Господа постійний член Священного Синоду та голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (в миру Михайло Іванович Юрчук).

Про це повідомляє сайт УПЦ МП.

Новоспочилий владика народився 19 листопада 1962 року в місті Білогір’я Хмельницької області в родині робітників. Після отримання шкільної освіти та армійської служби у 1984 році він вступив до Одеської духовної семінарії, а в 1987 році – до Московської духовної академії.

У 1988 році в рамках обміну студентами між Російською і Польською Православними Церквами був делегований на навчання до Християнської богословської академії у Варшаві, яку закінчив у 1993 році з вченим ступенем магістра богослов’я.

21 серпня 1990 року у Свято-Троїцькій Сергієвій Лаврі був пострижений у чернецтво з ім’ям Митрофан на честь святителя Митрофана, єпископа Воронезького.

1 вересня 1990 року рукопокладений у сан єродиякона, а 16 вересня того ж року – у сан єромонаха.

З 1994 року життя єромонаха Митрофана стало тісно пов’язаним з Києвом. Він ніс послух викладача Київської духовної академії і семінарії, та був зарахований до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Згодом, у сані архимандрита, його призначили проректором академії.

30 липня 2000 року відбулася хіротонія архимандрита Митрофана в єпископський сан. Владика очолив Переяслав-Хмельницьку кафедру і був призначений вікарієм Київської Митрополії та керуючим справами УПЦ МП.

9 липня 2003 року возведений у сан архиєпископа.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 8 травня 2012 року архиєпископ Митрофан призначений головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, а 31 травня 2007 року він очолив Білоцерківську кафедру.

20 липня 2012 року Священний Синод призначив владику Митрофана на Луганську кафедру з титулом – архиєпископ Луганський і Алчевський.

28 серпня 2014 року указом Блаженнішого Митрополита Онуфрія, возведений у сан митрополита.

У 2020 році митрополит Митрофан був включений до комісії Міжсоборної присутності з богослов’я та богословської освіти.