Помер Предстоятель Маланкарської Церкви в Індії

Помер Предстоятель Маланкарської Церкви в Індії - фото 1
Предстоятель Маланкарської Церкви католікос Сходу, митрополит Маланкарський Василь Мар Хома Павло II помер в ніч на 12 липня після тривалої хвороби, обтяженої наслідками коронавірусу, в госпіталі св. Григорія в Парумале (штат Коттаям, Індія).

Про це повідомляє Сredo.press.

Маланкарська Церква налічує 30 єпархій і близько 2,5 мільйона віруючих, більша частина яких проживає в штаті Керала (Південно-Західна Індія).

Католікос Василь Мар Хома Павло II народився 30 серпня 1946 р селі Мангад недалеко від Куннамкулама (штат Керала) в традиційній християнській родині. Після коледжу поступив в Коттаямську семінарію. У 1972 р був висвячений в диякони, в 1973 р - у пресвітери.

У 1985 році у віці 38 років був висвячений у єпископи. У той же рік зведений в сан митрополита новоствореної єпархії Куннамкулама. Будучи наймолодшим архиєреєм Маланкарської Церкви, відвідав РПЦ МП в 1988 р з нагоди святкування 1000-річчя Хрещення Русі.

У 2010 році обраний предстоятелем Маланкарської Церкви і інтронізований з ім'ям Василь Мар Хома Павло II . У 2019 року відбувся його офіційний візит до Росії. В ході його зустрічі з Патріархом Кирилом (Гундяєвим) було вирішено утворити робочу групу з координації двосторонніх відносин між РПЦ МП і Маланкарською Церквою.