Помер єпископ новоствореного Київського Патріархату

Помер єпископ новоствореного Київського Патріархату - фото 1
6 вересня помер «єпископ Київського Патріархату» Ілля (Зеленський), висвячений почесним Патріархом Філаретом і заборонений в служінні ПЦУ у 2019 році.

Про смерть Іллі на 51 році життя повідомляє сайт УПЦ КП, передає Духовний фронт.

«Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив співчуття духовенству і парафіянам Харківської єпархії, рідним і близьким покійного владики Іллі. Молимось і просимо Всемилостивого Господа Бога, щоб Він упокоїв душу новопреставленого єпископа Іллі в оселях праведних. Царство Небесне і вічна пам’ять!», – йдеться в повідомленні прес-служби «УПЦ КП».

Нагадаємо, Іллю Зеленського рукоположив почесний Патріарх Філарет у співслужінні «єрархів УПЦ КП» Іоасафа (Шибаєва) і Петра (Москальова) 22 червня 2019 року.

Іллю (Зеленського) заборонили в служінні у Православній Церкві України «за дії, спрямовані на поділ церкви». Архимандрит Андрій (Маруцак) з 22 червня, а єромонах Ілля (Зеленський) з 21 червня 2019 року заборонені в священнослужінні за дії, спрямовані на поділ Церкви», – йшлось в повідомленні на сторінці ПЦУ у фейсбуці.

Перед «хіротонією» Іллю (Зеленського) та Андрія (Маруцака) в ПЦУ попереджали, «кліриків, яких спокушають до участі в таких заходах (Соборі «УПЦ КП», – ред.) можливістю отримати архиєрейську хіротонію у «відновленому Київському Патріархаті», з благословення Блаженнійшого митрополита Епіфанія зазначаємо, що свідома участь таких кліриків у антиканонічних діях є підставою для категоричної відмови у задоволенні їхніх можливих у майбутньому прохань бути прийнятими до складу єпископату Православної Церкви України».