Помпео закликав Мінськ дозволити в'їзд в країну главі білоруських католиків

Помпео закликав Мінськ дозволити в'їзд в країну главі білоруських католиків - фото 1
Мінськ повинен дозволити главі білоруських католиків митрополиту Тадеушу Кондрусевичу в’їхати в країну, щоб той зміг піклуватися про свою паству.

З такою заявою виступив держсекретар США Майкл Помпео в Twitter, передає УНН.

“Білоруська влада повинні дозволити в’їзд в країну архиєпископу Кондрусевичу, щоб той зміг піклуватися про свою паству під час триваючих протестів. Він і весь білоруський народ повинні мати можливість користуватися своїми основними свободами, включаючи свободу віросповідання”, — вважає Помпео.

У свою чергу глава прес-служби Держдепартаменту США Морган Ортегус також в Twitter назвала заборону на в’їзд митрополита в республіку “актом залякування, шкідливим для справи свободи”.

Митрополиту Мінсько-Могилевському, голові Конференції католицьких єпископів Білорусі Кондрусевичу, який є громадянином республіки, 31 серпня відмовили у в’їзді в республіку з Польщі без пояснення причин. Він висловив надію, що це “непорозуміння буде виправлено в найкоротший термін”.

Президент країни Олександр Лукашенко раніше заявив, що митрополит “отримав певні завдання” в Польщі, через що його не впустили до Білорусі.