Понад 500 українців взяли участь у прощі до святого отця Піо в Сан Джованні Ротондо в Італії

07.03.2023, 17:32
Культура
Понад 500 українців взяли участь у прощі до святого отця Піо в Сан Джованні Ротондо в Італії - фото 1
У неділю, 5 березня, відбулася проща вірних Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії до святого отця Піо в Сан Джованні Ротондо.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У паломництві, яке організували священики Неаполітанського деканату на чолі з протопресвітером о. Ігорем Стусом, взяли участь понад 500 вірних, що прибули з українських громад півдня та центру Італії: Помпеїв, Неаполя, Фоджі, Беневенто, Салерно, Авелліно, Рієті, Л’Аквіли, Чеккано, Формії, Латіни, Кротоне, о. Іск’я, Казерти, Аверси, Капуа, Санта Марія Капуа Ветере й інших.

На початку прощі вірні мали можливість приватно помолитися біля нетлінних мощей о. Піо у крипті санктуарію Святої Марії Ласк, які з 2013 року виставлені у скляному саркофазі для публічного вшанування вірними. Відтак паломники взяли участь у Хресній дорозі, розважання для якої написала дружина священика з м. Павія п. Марія Товт. Особливістю цієї Хресної дороги є те, що кожна стація містить роздуми про страждання України від російської агресії, дивлячись на трагедію війни крізь призму терпінь Ісуса Христа.

Наприкінці Хресної дороги до молільників звернувся протосинкел Апостольського екзархату о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ: «Несправедливий суд, бичування, шлях випробування, упадки, підняття, розп’яття і смерть — саме так можна коротко схарактеризувати останні події життя нашого Спасителя. Ідучи цією Хресною дорогою, ми застановлялися і робили свого роду порівняння. Наша держава, наш народ, багато наших родичів, друзів відчувають у своєму житті щось подібне: зраду, несправедливість, багато упадків, біль розп’яття України російськими ракетами. Скільки смертей довкола, як багато болю…».

Понад 500 українців взяли участь у прощі до святого отця Піо в Сан Джованні Ротондо в Італії - фото 110057

 

Центральною частиною прощі стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку в санктуарії Святої Марії Ласк звершив владика Діонісій Ляхович, у співслужінні о. д-ра Теодосія Р. Греня, ЧСВВ, о. Ігоря Стуса та присутніх 12 священиків, які прибули зі своїми громадами.