Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України

Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України - фото 1
З благословення владики Діонісія Ляховича, Апостольського Екзарха для українців-католиків візантійського обряду, 27 листопада в Італії відбулася проща до Помпейської Матері Божої з молитвами за перемогу України і закінчення війни.

Паломництво співпало також із 147-ю річницею від того дня, коли Блаженний Бартоло Лонґо, активний церковний діяч, привіз до Помпеїв з Неаполя чудотворний образ Пресвятої Богородиці Розарію. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України - фото 103523

Недільна проща, у якій взяли участь понад тисячу українських паломників, розпочалася Молебнем до Пресвятої Богородиці та благословенням прочан владикою Іринеєм Біликом, Каноніком Папської Базиліки Санта Марія Маджоре, в каплиці Святого Джузепе Москаті, яка є храмом місцевої української громади.

Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України - фото 103525

Опісля відбулася катехитична конференція, приурочена 150-річчю приїзду до Помпеїв Блаженного Бартоло Лонґо, засновника санктуарія. На початку катехитичного заходу о. Ігор Стус, капелан громади Різдва Пресвятої Богородиці м. Помпеї, звернувся до паломників: «Усіх вас вітаю в Помпеях, де Пресвята Богородиця показує свою силу і могутність матері. Сьогодні ми, діти Марії, приїхали до неї, щоби біля її чудотворного образу помолитися за українських воїнів, за кожну матір в чорній хустині, за поранених».

До спільної молитви з українцями на Вервиці до Помпейської Богородиці приєднався Монсеньйор Пасквале Мочерино, ректор базиліки санктуарію, з яким вірні молилися й також про завершення процесу канонізації Блаженного Бартоло Лонґо.

Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України - фото 103522

Кульмінацією паломництва стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Іриней.

Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України - фото 103527

У промові до вірних він закликав "бачити потребуючого біля себе та допомогти йому, в міру своїх можливостей і його потреб. "Наше відношення до ближнього — вияв нашої любові до Бога", — пояснив єпископ. Він назвав італійців та інші народи, які прийняли тисячі наших біженців і відправили сотні тонн гуманітарної допомоги потребуючим в Україну, «добрими самарянами для українського народу».

Архиєпископ Монсеньйор Томмазо Капуто, Папський прелат для Санктуарію Пресвятої Діви Марії Святої Вервиці в Помпеях, звернувся до українців: «Усі ми в захопленні від літургійного співу, який ми щоразу чуємо від наших братів і сестер української громади в Помпеях. Сьогодні особливий день й паломництво, бо ви прийшли до стоп Марії, щоби просити про благодаті, особливою серед яких є дар миру». Промовець додав, що з початком війни в Україні санктуарій прийняв українських матерів з дітьми.

Понад тисячу вірних молилися у Помпеї за справедливий мир для України - фото 103526

Він закликав задуматися над тим, якого миру прагнуть українці. «З різних куточків світу інколи лунають голоси, пропонуючи українцям здатися і помиритися будь-якою ціною. Але український народ прагне справедливого миру, який не заперечує існування України та її народу, його права бути вільними і будувати свій дім в тісній дружбі з усіма народами», — наголосив священик.

Він також пригадав, що українці цими днями згадують жертв однієї з найбільших трагедій ХХ століття — Голодомору, тобто «винищення голодом українського народу, здійсненого сталінським комуністичним режимом у 1932–1933 роках».