Попри опір Москви Папа Римський Іван Павло II 19 років тому здійснив візит в Україну

24.06.2020, 09:07
Католики
Іван Павло II - фото 1
Іван Павло II
Папа Римський Іван Павло II прибув в Україну з офіційним п'ятиденним візитом 23 червня 2001 року. Він відбувався під гаслом "Христос - дорога, правда і життя".

Про це згадує Gazeta.ua.

Понтифік прагнув посприяти налагодженню дружніх відносин між усіма конфесіями в Україні. Його урочисто зустрів президент Леонід Кучма, а шляхом Україною Папу радісно вітали мільйони прочан.

Спочатку Іван Павло II відвідав Київ, де вшанував пам'ять київського князя-християнина Аскольда, зачитавши молитву в церкві Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Потім поклав квіти до могили Невідомого солдата на Пагорбі Слави.

Ввечері у Маріїнському палаці зустрівся з політиками та культурними діячами України. Українською мовою нагадав їм, що мають служити народові та не забувати його історії, забезпечувати мир і рівність. А наступного ранку провів велику Літургію за латинським обрядом на аеродромі "Чайка".

Пізніше Іван Павло II зустрівся з представниками Всеукраїнської Ради Церков. У промові згадав про Голодомор, Бабин Яр, Биківню, депортацію кримських татар, згадав і воїнів, загиблих в Афганістані. Здійснив покладання квітів до меморіального комплексу "Биківнянські могили" та Бабиного Яру.

Увечері, 25 червня, літаком вирушив до Львова, де відвідав усі значущі місця та храми. На іподромі провів 2 Літургії, одну з яких - за візантійським обрядом. Разом їх слухало 1,8 млн осіб.

Тоді ж Папа зарахував до лику блаженних 28 українських праведників. Висловив переконання, що митрополита Андрея Шептицького колись проголосять святим.

Пізніше, попри негоду, зустрівся з молоддю перед церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Пожартував, сказавши: Deszcz pada, dzieci rosną - Дощ падає - діти ростуть.

Усього за час візиту Іван Павло II виголосив 11 проповідей і промов українською мовою. Прощаючись, подякував Україні, що боронила Європу героїчною боротьбою проти загарбницьких орд та побажав українцям миру та злагоди, а також успіхів у відродженні власного коріння. Пообіцяв відвідати країну ще раз.

Візит Папи Івана Павла II консолідував суспільство та мав важливе значення для незалежної України.