Порив вітру вибив вікно у куполі Андріївської церкви

25.12.2021, 10:58
Культура
Порив вітру вибив вікно у куполі Андріївської церкви - фото 1
Для заміни скла було запрошено промислових альпіністів.

Про це 24 грудня повідомив перший заступник гендиректора Національного заповідника “Софія Київська” Вадим Кириленко, повідомляє Bigkyiv.

Порив вітру вибив вікно у куполі Андріївської церкви_1

Ремонті роботи він порівняв з “сюжетом для серіалу на Discovery”.

“Поривом вітру було пошкоджено скло в металевій рамі люкарні куполу Андріївської церкви. Для заміни скла заповідником було запрошено промислових альпіністів. Так складно скло в вікні ми ще не ремонтували“, – написав Кириленко у себе у Facebook.

Порив вітру вибив вікно у куполі Андріївської церкви_2

Порив вітру вибив вікно у куполі Андріївської церкви_3

За його словами, верхолазам довелося підійматися до купола з зовнішньої сторони. Вони очистили металеву раму від замазки та залишків скла, зняли шаблону шибки, змоделювали та вирізали скло та змонтували його.

Порив вітру вибив вікно у куполі Андріївської церкви_4

Нагадаємо, у грудні минулого року Андріївську церкву, яку раніше передали Вселенському Патріархату, відкрили після 11-річної рестарації.

Довідка. Андріївська церква розташована на Андріївському узвозі у Києві. Вона споруджена за проектом архітектора Бартоломео Растреллі у стилі бароко. Церква є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення, входить до складу Національного заповідника “Софія Київська”.

Церкву внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Незабаром Україна подаватиме номінаційне досьє для включення Андріївської церкви до основного переліку.

Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років. За цей час майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату. Також було проведено реконструкцію іконостасу авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі, якому повернуто автентичне розташування ікон.