Порошенко провів телефонну розмову із Вселенським Патріархом

Порошенко провів телефонну розмову із Вселенським Патріархом - фото 1
П’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко 15 грудня провів телефонну розмову із Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Про це повідомляє Прямий.

Патріарх привітав п’ятого Президента із річницею Об’єднавчого собору і наголосив, що собор був важливою віхою для процесу творення Автокефальної Православної Церкви України. Патріарх Варфоломій підкреслив вирішальну роль Петра Порошенка для об’єднання ПЦУ та зусилля у процесі утвердження помісної Православної Церкви України.

“Саме ви дали сміливість це зробити”, – сказав Варфоломій.

Петро Порошенко подякував Вселенському Патріарху за Томос про автокефалію, а також за величезну турботу і підтримку віковічних прагнень українського народу до здобуття власної незалежної Церкви.
Петро Порошенко та Вселенський Патріарх також обговорили подальші кроки для розбудови ПЦУ. Вселенський Патріарх запросив п’ятого Президента у новому році відвідати його резиденцію на Фанарі.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий Собор українських Православних Церков, під час якого оголосили про створення в Україні незалежної Православної Церкви. Її Предстоятелем було обрано Епіфанія.