Порошенко закликав владу забезпечити гідну зустріч Вселенському Патріарху Варфоломію

25.06.2021, 12:31
Держава
Порошенко закликав владу забезпечити гідну зустріч Вселенському Патріарху Варфоломію - фото 1
П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко під час засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій закликав забезпечити гідну зустріч Вселенському Патріарху Варфоломію, який цього року планує здійснити візит в Україну.

Про це повідомляє 5 канал. Лідер "ЄС" наголосив, що візит Патріарха Варфоломія цього року має дуже велике значення для України

Політик також розповів, що днями провів зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм: "Я щойно повернувся із Константинополя і мав теплу зустріч з Його Всесвятістю. Подякував йому за надання Томосу і подякував за велику любов до України".

Порошенко зауважив, що діалог Ради Церков із суспільством є надзвичайно результативним, саме тому рівень авторитету Церкви в державі є беззаперечним.

Лідер "ЄС" наголосив: "Хочу наголосити, що цей результат не був наперед заданий. Це результат вашої мудрості і вашої роботи. І багатьом треба повчитися в Ради Церков цьому важливому результату. 20 років тому, завдяки в тому числі цьому діалогу і спільній позиції Ради Церков, Україна гідно вітала візит Папи Римського Івана Павла ІІ. Сподіваюся, що за вашої підтримки і участі так само гідно і натхненно Україна зустріне Його Всесвятість Вселенського Патріарха".

Порошенко також подякував Всеукраїнській Раді Церков та релігійних організацій за гуманітарну діяльність: "Із власного досвіду я знаю тверду позицію Всеукраїнської Ради Церков із протидії російській агресії. Згадую нашу з вами зустріч у 2016 році у Краматорську, де ми обговорювали цілу низку питань порядку денного. Починаючи від гуманітарних місій церков по допомозі українцям, які опинилися на окупованих територіях, і завершуючи спільними ініціативами по витягуванню з полону заручників. Допомога, яку відчувають українці, в тому числі подолання важких гуманітарних наслідків окупації і переслідувань віруючих, яких вони зазнали у 2014 році, є надзвичайно важливою".

Він констатував, що, реалізуючи важливу місію суспільного миру, Рада Церков перетворилася в одну з найавторитетніших інституцій.