Посланець Папи Римського працює над механізмом повернення викрадених Росією дітей до України

05.07.2023, 11:30
Католики
Посланець Папи Римського працює над механізмом повернення викрадених Росією дітей до України - фото 1
Спецпосланець Ватикану кардинал Маттео Дзуппі каже, що він працює над «механізмом», який міг би забезпечити повернення дітей, які були викрадені та вивезені до РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Sky News.

«Ми побачимо, як ми можемо запустити механізм для дітей (і) допомогти, як ми сказали, на гуманітарному фронті, особливо дітям, які повинні мати можливість повернутися в Україну», – сказав кардинал на презентації книги в Римі.

Він зазначив, що особисто обговорював це питання з понтифіком.

У Ватикані зусилля кардинала характеризують як "спрямовані на виявлення гуманітарних ініціатив, які могли б відкрити шляхи до миру".

Розмовляючи з італійським громадським мовником RAI у неділю, кардинал Дзуппі сказав, що він не працює над «мирним планом» чи «посередництвом» між Україною та Москвою, зазначивши, що він просто зосереджується на «гуманітарних аспектах».

Спеціальний посланник Папи Римського кардинал Маттео Дзуппі 28-29 червня перебував з візитом у Росії у межах місії Ватикану з "досягнення справедливого миру" в Україні.

5-6 червня Дзуппі відвідав Україну. Зокрема, з Президентом Володимиром Зеленським він обговорив ситуацію в Україні та гуманітарну взаємодію у межах реалізації формули миру.

За даними українського омбудсмена, на окупованих Росією територіях до війни проживало близько 700 тисяч дітей. Що з ними зараз, достеменно невідомо. Українській владі поіменно відомі 19,5 тисяч дітей, яких окупанти депортували на російську територію, але фактичне число викрадених набагато більше.

За викрадення українських дітей проти Володимира Путіна було відкрито справу Міжнародним кримінальним судом і видано міжнародний ордер на арешт.