Посол Канади зустрілася з главами Церков і релігійних організацій України

Посол Канади зустрілася з главами Церков і релігійних організацій України - фото 1
На запрошення Посла Канади пані Лариси Ґаладзи відбулася зустріч із главами Церков і релігійних організацій України.

У заході взяли участь Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав, президент Об’єднання юдейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім. Також були присутні архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Учасники зустрічі обговорили зусилля релігійної спільноти України в протидії домашньому насильству, зокрема у рамках проекту Інституту релігійної свободи, який реалізується за участі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та за підтримки Посольства Канади.

Окрему увагу Посол Канади приділила ситуації з правами людини на непідконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей, а також в окупованому Криму. Релігійні діячі розповіли про проблему утисків прав віруючих і релігійних меншин, цілеспрямовані переслідування за релігійною ознакою та відсутність доступу для ефективного міжнародного моніторингу.

Присутні обговорили ініціативи, спрямовані на забезпеченні рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а також загальні питання, пов’язані зі сталим демократичним розвитком України.

Пані Лариса Ґаладза з великим зацікавленням вислухала думки релігійних провідників та відзначила, що Канада була і завжди залишатиметься дружнім партнером для України, для нашої держави та інституцій громадянського суспільства, серед яких Церкви і релігійні організації мають свою важливу роль.