Посол України у Ватикані зустрінеться з Папою, щоб донести "кілька базових моментів"

11 березня, 17:23
Україна і світ
Посол України у Ватикані зустрінеться з Папою, щоб донести "кілька базових моментів" - фото 1
Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш незабаром матиме зустріч з Папою Римським Франциском після останньої заяви понтифіка про те, що «варто розпочати переговори з Росією», згадав він і про підняття «білого прапора».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Варто донести Папі, про кілька моментів, які до нас є базовими. Звертатись варто не до України, а до Росії. Україна є жертвою. Україна це держава, яка не може у жодному разі прийняти модель цього підняття «білого прапора», бо це дня нас є питання життя і смерті, для нашої ідентичності. Ми будемо вчергове пояснювати, говорити з Папою Римським про ці всі речі», – сказав посол у коментарі Радіо Свобода.

Він додав, що Україна постійно працює над запрошенням Папи Римського до України, а «нещодавні заяви виражають не позицію Ватикану, а особисті погляди Папи».

Раніше Папа Римський Франциск в інтерв’ю для швейцарської телерадіокомпанії RSI у контексті війни РФ проти України закликав Україну до переговорів, а також казав про мужність підняти «білий прапор».

Керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що своїми словами щодо України Папа Римський Франциск мав намір «закликати до припинення вогню та відновити сміливість переговорів», але не мав на увазі капітуляцію.